Wrocław: Dziewięć firm chętnych na budowę nowego Szpitala Onkologicznego za ponad pół miliarda złotych

Wrocław: Dziewięć firm chętnych na budowę nowego Szpitala Onkologicznego za ponad pół miliarda złotych

Orzech
Orzech
REKLAMA
Dziewięć firm zgłosiło się do przetargu na budowę nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu. Wartość inwestycji szacowana jest na 560 mln zł.
Na ogłoszony przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego przetarg w trybie "zaprojektuj – wybuduj – sfinansuj" zgłosiło się dziewięciu wykonawców. Spośród nich zostanie wybrana grupa pięciu firm, które przystąpią do dialogu konkurencyjnego.
Wybranie najkorzystniejszej oferty i rozpoczęcie prac projektowych planowane jest na wrzesień bieżącego roku.
Wybór wykonawcy będzie oparty głównie na analizie doświadczenia oferentów. Najistotniejsze będzie doświadczenie firm w zakresie budowy i projektowania dużych szpitali onkologicznych. Cała struktura organizacyjna placówki będzie oparta na działalności związanej ze specyfiką leczenia kompleksowego, czyli opartą na tzw. unitach – jednostkach organizacyjnych poświęconym danym grupom nowotworów.
REKLAMA

Zarząd Województwa Dolnośląskiego szacuje, że szpital wraz z wyposażeniem będzie kosztował około 560 mln zł. Będzie on mógł hospitalizować jednocześnie około 600 pacjentów, a blok operacyjny ma mieć 10 sal, gdzie rocznie przeprowadzanych będzie około 10 tys. zabiegów.

Do nowego szpitala, który będzie miał charakter onkologiczno-pulmonologiczny, mają zostać przeniesione wszystkie oddziały, poradnie i pracownie Dolnośląskiego Centrum Onkologii i Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc. Budynki, w których obecnie się znajdują, zostaną przeznaczone na sprzedaż, a pieniądze z niej zasilą budowę nowego szpitala.

Nowy szpital onkologiczny powstanie przy skrzyżowaniu ul. Kosmonautów i alei Stabłowickiej, w pobliżu Dolnośląskiego Szpitala Wojewódzkiego im. Marciniaka. Samorząd województwa zakłada, że nowy obiekt będzie gotowy najpóźniej do 2024 r.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA