Wrocław: Ibs Deweloper wybuduje kilkadziesiąt domów na granicy Brochowa i Jagodna źródło: Materiały inwestora

Wrocław: Ibs Deweloper wybuduje kilkadziesiąt domów na granicy Brochowa i Jagodna

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Osiedle "Jagodno"
adresWrocław, Ernesta Malinowskiego
inwestorIBS Sp. z o.o.
projektantMaciej Balasiński
REKLAMA
Wrocławski inwestor przymierza się do realizacji swojego trzeciego osiedla. Budowa ponad dwudziestu domów przy ulicy Ernesta Malinowskiego potrwa dwa lata.
IBS Sp. z o.o. złożył 10 kwietnia wniosek o pozwolenie na budowę zespołu budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej przy ul. Ernesta Malinowskiego, blisko zbiegu z Tunelową. Osiedle znajdzie się na działkach nr 27/2, 28/4 oraz 29/2, o łącznej powierzchni 3651 mkw. Projekt przygotuje architekt Maciej Balasiński.
UM Wrocławia
Jak wyjaśnia nam Krzysztof Śliska, przedstawiciel dewelopera, o chęci realizacji tej inwestycji zadecydowało zainteresowanie klientów. W dwóch etapach powstanie 20 domów jednorodzinnych i 4 dwulokalowe. Powierzchnia każdego z nich będzie wynosić około 130 mkw. Będą liczyć dwie kondygnacje plus poddasze. Prace budowlane mają potrwać dwa lata.


Ibs Deweloper zrealizował dotychczas dwie inwestycje: Łanową oraz trzy etapy Kowieńskiej.

Działka za działką trafiają w ręce deweloperów

W sąsiedztwie planowanego osiedla domów, duży teren, wart ponad 8 mln zł, planuje kupić Murapol S.A., o czym informowaliśmy w czerwcu. Jednym z warunków jego nabycia jest zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, tak by deweloper mógł wybudować kilkaset mieszkań w zabudowie wielorodzinnej.
REKLAMA
Nieruchomości w tym rejonie sprzedają nie tylko osoby fizyczne, ale i miasto. W lutym pisaliśmy o  tym, że kilka parceli wzdłuż ul. Ekspresowej wartych niemal 2 mln zł trafiło w prywatne ręce.
W tym samym miesiącu pisaliśmy o sprzedaży terenu o powierzchni ponad 1,5 ha przy ul. Parowozowej i Rozjazdowej.
Natomiast w grudniu ubiegłego roku informowaliśmy o tym, że miasto zarobiło prawie 7 mln zł na zbyciu działki przy ul. Sygnałowej.

Żłobek i więcej drzew

Mieszkańcy Brochowa i Jagodna mogą spodziewać się powstania nie tylko kolejnych osiedli, ale i żłobka. Zarząd Inwestycji Miejskich szuka wykonawcy placówki dla ponad 200 dzieci, o czym pisaliśmy w czerwcu.
Materiały inwestora
Tego samego miesiąca Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na wykonanie wyrównujących nasadzeń zieleni wysokiej wraz z trzyletnim okresem pielęgnacji w związku z wycinką spowodowaną przebudową ul. Buforowej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA