Jest nowa wiceprezydent miasta. To przedstawicielka Nowoczesnej

Jest nowa wiceprezydent miasta. To przedstawicielka Nowoczesnej

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Magdalena Piasecka, dotychczasowa prezes wrocławskiego Convention Bureau, zastąpi na stanowisku wiceprezydenta miasta Annę Szarycz.
Zmiana to efekt podpisanego 1 lutego porozumienia o współpracy koalicyjnej we Wrocławiu pomiędzy środowiskiem Rafała Dutkiewicza a Nowoczesną.
– Ta decyzja jest podyktowana wyłącznie względami natury politycznej  przyznaje Rafał Dutkiewicz.
Dutkiewicz zastrzega jednak, że choć to zmiana związana z polityką, polityka będzie uprawiana na poziomie rady miejskiej, ale nie wkroczy do kierowanego wspólnie urzędu miejskiego. 
– Magdalena Piasecka, po pierwsze, w dalszym ciągu będzie odpowiadała za sprawy, którymi się do tej pory zajmowała, czyli kwestie turystyki, ze szczególnym uwzględnieniem turystyki biznesowej. Po drugie, będzie sprawować nadzór nad nowo tworzonym zielonym departamentem. Po trzecie, obejmie nadzorem politykę mieszkaniową, związaną z Zarządem Zasobu Komunalnego i spółką Wrocławskie Mieszkania, a po czwarte, będziemy wspólnie sprawować nadzór nad departamentem edukacji – wylicza Rafał Dutkiewicz.

Anna Szarycz pozostanie w najbliższym otoczeniu Rafała Dutkiewicza – będzie teraz doradcą prezydenta Wrocławia ds. polityki zdrowotnej i społecznej oraz dialogu międzykulturowego.


Nowa wiceprezydent: chcę robić dobro dla miasta
REKLAMA
Piasecka formalnie zostanie powołana na stanowisko wiceprezydenta 6 lutego.
– Mam nadzieję, że swoją energią, doświadczeniem i pracą przy międzynarodowych projektach, będę w stanie realizować wszystkie powierzone mi zadania. Chcę służyć mieszkańcom. Będę starała się, najlepiej jak potrafię, robić dobro dla miasta, aby żyło nam się tutaj zdecydowanie lepiej – zapowiada Magdalena Piasecka.
Nowa wiceprezydent podkreśla, że wywodzi się ze środowiska Nowoczesnej i będzie starała się zbierać różne idee i pomysły, a potem realizować je w mieście w postaci akcji społecznych czy CSR-owych.
 Nasza rola będzie skupiała się na współpracy. Po to została podpisana umowa koalicyjna, byśmy wspólnie realizowali ciekawe projekty dla Wrocławia – tłumaczy Magdalena Piasecka.
Jak dodaje Piasecka, z partią Ryszarda Petru sympatyzowała już od jakiegoś czasu, natomiast formalną decyzję o wejściu w struktury ugrupowania podjęła na początku bieżącego roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA