źródło: Materiały inwestora

[Wrocław] Kamień milowy na budowie Angel River

Kajtman
Inwestycja Angel River właśnie osiągnęła tzw. stan zero. Konstrukcja jednego z najbardziej oczekiwanych przedsięwzięć na Przedmieściu Oławskim pnie się w górę. Zakończenie budowy planowane jest na trzeci kwartał 2018 roku.
Uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego Angel River nawiązywało do miejsca powstawania inwestycji. Złożono go w szklanej muszli symbolizującej rzekę i naturę. Razem z pamiątkami z Przedmieścia Oławskiego, muszla została następnie schowana do skrzyni i przy pomocy dźwigu przeniesiona w miejsce wmurowania jej w podwaliny budynku. 
– Nadchodzi dobry czas dla Przedmieścia Oławskiego. Cieszymy się, że deweloper włącza się w proces rewitalizacji tej dzielnicy Wrocławia – mówił Wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl. 
Budowa Angel River, inwestycji, która powstaje we Wrocławiu przy ul. Walońskiej, rozpoczęła się w sierpniu 2016 roku. Właśnie zakończył się pierwszy etap budowy, który objął część podziemną budynku w tym 3-poziomowy garaż podziemny. Oznacza to, że osiągnięty został tzw. stan zero.
Nasza wizja staje się rzeczywistością – mówi Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, inwestor Angel River. – We Wrocławiu nie ma drugiej takiej inwestycji, która łączyłaby bliskość ścisłego centrum Wrocławia z możliwością bezpośredniego obcowania z naturą, bez ekspozycji na zgiełk miejski, charakteryzujący centra miast.
Angel River to kolejna – po OVO Wrocław, The Granary Hotel i Angel Care – prestiżowa inwestycja Angel Poland Group we Wrocławiu. Generalnym wykonawcą jest firma Karmar S.A., która zrealizowała m.in. takie inwestycje, jak Rezydencja Foksal i Grzybowska 43 w Warszawie oraz Silver Tower Center we Wrocławiu. 
– Angel River to projekt – wyzwanie i jednocześnie satysfakcja. To kombinacja innowacyjnych rozwiązań oraz najwyższej jakości. Realizacja tej inwestycji jest dla nas ciekawym i ambitnym przedsięwzięciem i jesteśmy dumni mogąc w niej uczestniczyć – mówi Joanna Makowiecka-Gaca, prezes zarządu Karmar S.A.
Budowa już nad ziemiąKonstrukcja Angel River pnie się w górę – pierwszy z dwóch budynków na wysokość dziewięciu pięter, drugi siedemnastu. 
W ramach inwestycji powstanie 18 kondygnacji nadziemnych oraz aż 3 kondygnacje podziemne. Na budowie pracować będzie ponad 350 pracowników. Najbliższe tygodnie upłyną pod znakiem intensywnych robót żelbetowych związanych z wnoszeniem kolejnych kondygnacji budynku. Niezależnie rozpocznie się montaż instalacji sanitarnych i elektrycznych w części garażowej. Zakończenie prac planowane jest na trzeci kwartał 2018 roku – mówi Sebastian Bieńkowski, dyrektor techniczny Angel River.
Projekt architektoniczny Angel River przygotowała pracownia projektowa Maćków, w oparciu o koncepcję pracowni Gottesman Szmelcman Architecture. Maksymalnie otwiera się na znajdującą się w sąsiedztwie rzekę Oławę i wykorzystuje jej atuty.
Zielony dziedziniec skierowany jest w stronę nabrzeża, będąc jego przedłużeniem. Podobnie dwa skrzydła budynku, obniżające się kaskadowo w tym kierunku. Dodatkowo zagospodarowanie przestrzeni wokół inwestycji zakłada udostępnienie miejsca wszystkim wrocławianom. Angel River niejako odzyskuje Oławę dla miejskiego życia – mówi Zbigniew Maćków, projektant Angel River. 
Angel Poland Group aktywnie włącza się w proces rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego realizowany przez miasto. Powstanie ogólnodostępny bulwar, który będzie integralną częścią malowniczego traktu spacerowego i rekreacyjnego prowadzącego wzdłuż rzeki. Inwestor przebuduje i zmodernizuje również skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej. – Cieszymy się, że nasz projekt przyczyni się do zmiany i rozwoju kolejnej dzielnicy stolicy Dolnego Śląska – mówi Ron Ben Shahar. 
Popyt na wysoką jakośćŁącznie w Angel River znajdzie się 341 wysokiej jakości lokali mieszkalnych o powierzchni od 24 do 118 mkw. – od kawalerek do pięciopokojowych apartamentów o ponadprzeciętnej wysokości (około 3 metrów). Będą miały tarasy, balkony lub loggie, o powierzchni od kilku do kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Projekt przewiduje wiele udogodnień dla mieszkańców, między innymi strefę fitness z saunami i spa, reprezentacyjne lobby ze strefą spotkań dla mieszkańców, salę zabaw dla dzieci, a także strefę miejsc postojowych w garażu podziemnym dla gości, czy stację ładowania pojazdów elektrycznych.
We Wrocławiu coraz większym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości z segmentu premium. Potwierdza to popularność naszej inwestycji. Właścicieli znalazło już ponad 65% apartamentów, co jest bardzo dobrym wynikiem na tym etapie budowy – podsumowuje Ron Ben Shahar.
Źródło: materiały prasowe