Wrocław: Miasto dokłada do zagospodarowania terenu przy dawnej szkole na Gajowicachźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Miasto dokłada do zagospodarowania terenu przy dawnej szkole na Gajowicach

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Jedyna oferta okazała się o ponad 100 tysięcy złotych droższa, niż zakładali urzędnicy. Tom-Instal zrealizuje prace w ciągu miesiąca za 902 tysiące. Zacznie od rozbiórki, by później zająć się m.in. przebudową nawierzchni i dostarczeniem ławek, śmietników, czy latarni.
Zarząd Zasobu Komunalnego rozstrzygnął 26 marca przetarg na zagospodarowanie terenu przy ulicy Grochowej 13/Jemiołowej (w sąsiedztwie liceum i dawnej szkoły). Jako jedyna zgłosiła się wrocławska firma Tom-Instal Sp. z o.o. Oczekiwała 902 tys. zł, zapewniając wykonanie zadania w ciągu 30 dni. Miasto planowało wydać 795 tys. zł przy oczekiwaniu na efekty przez 90 dni od momentu zawarcia umowy. Postanowiło dołożyć brakujące środki. Zwycięzca zajmie się jeszcze dwuletnią pielęgnacją zieleni.

Stare miejsce rekreacji z nowymi elementami

Obecnie teren pełni funkcje rekreacyjną, taka funkcja zostanie zachowana z udostępnieniem placu dla wszystkich mieszkańców poprzez likwidację części ogrodzenia od ulicy Jemiołowej – zapowiadają autorzy projektu z Pracowni architektoniczno-konstrukcyjnej Make Grupa Projektowa Sp. z o.o. Sp. k.
REKLAMA
Powierzchnia obszaru objętego inwestycją wynosi 2625 mkw. Tom-Instal zacznie od rozbiórki m.in. fragmentów ogrodzenia od strony przychodni i ul. Jemiołowej, wyposażenia sportowego (piłkochwyty i bramki) oraz linii kablowych zasilających zdemontowane lampy. Ponadto wykarczuje pozostałości pni po wycince i przesadzi sześć drzew.
Wyłoniona w przetargu firma wykona następnie m.in. nowe ogrodzenia (od strony przychodni, dawnej szkoły i w południowym narożniku), utwardzenia nawierzchni oraz zjazd z ul. Jemiołowej na południe od terenu inwestycji. Zamontuje 11 ławek z oparciem, 7 śmietników, 8 lamp, 7 stojaków rowerowych, 14 słupków drogowych, gablotę ogłoszeniową, a także kontener WC z trzema kabinami (męską, damską i dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami). Zajmie się jeszcze utworzeniem instalacji wodociągowej, sanitarnej i elektroenergetycznej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA