Mieszkania na rzeką – silny trend rynku deweloperskiego

Mieszkania na rzeką – silny trend rynku deweloperskiego

Wrocław
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Chyba każdy choć przez chwilę marzył w swoim życiu, żeby widok z jego okna rozpościerał się na leniwie płynącą rzekę otoczoną zielenią. Dzisiaj, w dobie rosnącej popularności inwestycji położonych nad wodą, coraz łatwiej o realizację takich planów. Zwłaszcza w centrach dużych metropolii.
Inwestycje mieszkaniowe usytuowane nad rzekami płynącymi przez duże miasta są coraz częściej pojawiającą się ofertą na rynku nieruchomości. W największych polskich metropoliach silnie rozwija się infrastruktura nabrzeżna. Budowane są apartamentowce i budynki mieszkalne zaprojektowane tak, by jak najlepiej wpasować się w obszar w pobliżu rzeki – zarówno pod względem funkcjonalności jak i estetyki. Wokół nich powstają restauracje, sklepy, ośrodki kultury, a nawet przystanie dla łodzi czy jachtów.
Jednym z przykładów zainteresowania jakim cieszą się inwestycje położone nad rzeką jest Wrocław. Deweloperzy chętnie wykorzystują potencjał Odry, wraz jej kanalikami, wyspami i mostami. – Mieszkania z widokiem na rzekę coraz częściej pojawiają się na rynku nieruchomości – mówi Jakub Orski z wrocławskiej firmy deweloperskiej WPBM "Mój Dom" S.A. – Wpływ na to ma m.in. modernizacja Wrocławskiego Węzła Wodnego. Takie inwestycje są atrakcyjne, ponieważ zwiększyła się czystość wód. Większą uwagę przykłada się także do zabezpieczenia nabrzeżnych terenów przed powodziami – dodaje Orski.
REKLAMA
Jednak zainteresowanie inwestycjami położonymi nad Odrą wiąże się przede wszystkim z atrakcyjną dla klientów lokalizacją. – Mieszkania z widokiem na rzekę cieszą się ogromną popularnością – mówi pracownik WPBM "Mój Dom". – Dla jednych to wyznacznik luksusu, inni cenią sobie bliskość natury i malowniczy pejzaż za oknem. Wiele z tych inwestycji budowanych jest w centrum miasta. Na nabrzeżach powstają liczne kawiarnie, restauracje czy mariny. Nie brak także ścieżek spacerowych, plaż czy placów zabaw dla dzieci. Miejskie rzeki stają się tętniącymi życiem arteriami metropolii, a tereny inwestycji ważnymi przestrzeniami społecznymi – mówi Orski.
Jedną z takich inwestycji jest wrocławski Bulwar Drobnera. Z jego okien rozpościera się zapierający dech widok na wijącą się wśród wysepek Odrę. Położony na styku Starego Miasta i Nadodrza apartamentowiec zapewnia łatwy dostęp do szerokiej oferty ruchliwego centrum miasta. Jednocześnie w jego pobliżu znajdują się tereny rekreacyjne zapewniające mieszkańcom spokój i kontakt z naturą. – Położenie inwestycji nad rzeką sprawia, że w apartamentowcu mogą zamieszkać zarówno osoby ceniące sobie życie blisko serca miasta, jak i zwolennicy relaksu na zielonym brzegu Odry – mówi Jakub Orski.
Aby zamieszkać nad rzeką nie trzeba jednak kupować lokalu w inwestycji typu premium. Rozwój nadrzecznej infrastruktury w miastach wiąże się również z powstawaniem budynków mieszkalnych w tańszych przedziałach cenowych. Posiadacze chudszych portfeli, dla których okno z widokiem na rzekę jest podstawowym czynnikiem wpływającym na decyzję o zakupie mieszkania, mogą znaleźć podobne inwestycje dalej od centrum i w bardziej przystępnych cenach. Często w takiej okolicy jeszcze łatwiej o malownicze krajobrazy czy spacerowe tereny zielone.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA