Wrocław: Na Przedmieściu Oławskim potrenujesz baseball. Powiększy się oferta stadionu Oławkaźródło: Wikimedia Commons

Wrocław: Na Przedmieściu Oławskim potrenujesz baseball. Powiększy się oferta stadionu Oławka

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławianie doczekali się pierwszego pełnowymiarowego boiska do baseballu w 2017 roku – na Zakrzowie. Miasto wybudowało je w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Ze środków z tego samego źródła powstanie treningowe pole do gry na terenie sportowym przy ulicy Na Niskich Łąkach. Firma Kanbud Leszek Kanak skończy prace przed wakacjami.
Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław rozstrzygnęło 20 lutego przetarg na utworzenie na stadionie Oławka przy ul. Na Niskich Łąkach 8 (przeznaczonym m.in. na piłkę nożną) boiska treningowego do baseballa. Zgłosiło się dwóch chętnych. Obaj zapewnili pięcioletnią gwarancję. Firma P&D Przemyslaw Drabik oczekiwała 338 tys. zł brutto, a Kanbud Leszek Kanak217 tys. zł. Miasto chciało przeznaczyć na ten cel 238 tys. zł. Wybrało korzystniejszą z ofert. Zwycięzca ma na realizację zadania 90 dni od momentu podpisania umowy.
Projekt przygotowany przez pracownię Modero Architekci Sp. z o.o. obejmuje wykonanie boiska o nawierzchni mineralnej o wymiarach 25,5x19 m. Będzie oddzielone czterometrowym ogrodzeniem. Wykonawca wybuduje chodnik z kostki betonowej, oświetli teren, a także dostarczy niezbędne wyposażenie: piłkochwyty, bloczki, czy tunele.

Liczba chętnych się zwiększa, a infrastruktury brakuje

"Poprawa infrastruktury treningowej dla dyscyplin baseball i softball na Stadionie Oławka" to zwycięski projekt nr 427 w WBO 2017. Otrzymał 1282 głosy.  
We Wrocławiu brak jest tak profesjonalnej infrastruktury treningowej dla dyscyplin baseball/softball. W mieście z roku na rok zwiększa się liczba osób uprawiających tę dyscyplinę sportu – wyjaśnia lider projektu.
REKLAMA
Podkreśla dobre skomunikowanie stadionu z centrum, dzięki czemu boisko może cieszyć się dużą popularnością. Ponadto powiększy ofertę obiektu o nową infrastrukturę treningową.
Powstanie tej inwestycji pozwoli na rozwój sportowy i edukacyjny dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych – dodaje pomysłodawca.

Na północy Wrocławia już grają

Pierwsze we Wrocławiu boisko do baseballu, o wymiarach 103x110x93 m, powstało w 2017 roku – na Zakrzowie. Mieszkańcy wywalczyli je w dwóch projektach w WBO. Wcześniej na rozgrywane mecze trzeba było przygotowywać istniejące stadiony. Gospodarzem obiektu przy ul. Niepodległości jest klub Barons Wrocław.
Zdjęcie główne: Wikimedia Commons

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA