Wrocław: Na Strachocinie powstanie Park Rekreacyjny Mikołowskafot. Orzech

Wrocław: Na Strachocinie powstanie Park Rekreacyjny Mikołowska

Orzech
Orzech
REKLAMA
Jeszcze w tym roku ma zostać rozstrzygnięty przetarg na realizację pierwszego etapu nowego parku rekreacyjnego, który ma powstać na wrocławskim Strachocinie przy ulicy Mikołowskiej. 
Inwestycja realizowana będzie w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO). Projekt nr 555 w edycji WBO 2018 zwyciężył w kategorii projektów rejonowych z progiem do 750 tys. zł, wygrywając w rejonie nr 3, który ‫obejmował swoim zasięgiem osiedla Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Kowale, Strachocin-Swojczyce-Wojnów. Na projekt o nazwie "Park rekreacyjny Mikołowska" Strachocin – Swojczyce - Wojnów - Etap 1" zagłosowało łącznie 2046 osób.
Przetarg na realizację tej inwestycji wyznaczony został przez miasto na czwartek, 17 grudnia. Inwestorem jest miejska spółka Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.
Jak można przeczytać na stronie projektu na wroclaw.pl - "W sercu osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów znajduje się zaniedbany teren rekreacyjny przy ul.Mikołowskiej. Społeczność od lat wskazuje na konieczność zmiany tej przestrzeni w funkcjonalną i przyjazną. W sąsiedztwie znajdują się rozwojowe osiedla, których mieszkańcy pragną mieć miejsce integracji sąsiedzkiej, wypoczynku i rekreacji poprzez sport. W projekcie chcemy te funkcje połączyć i umiejscowić 4 główne elementy:
1. Boisko wielofunkcyjne do kometki/tenisa ziemnego/siatkówki.Uprawianie tych dyscyplin utrzymuje organizm w doskonałej kondycji. Już dzieci w wieku 4lat mogą rozwijać przyjaźnie z rówieśnikami, wytracać sensownie nadmiar energii i udoskonalać sprawność wzrokowo-ruchową. Stosowane na boiskach amatorskich nawierzchnie elastyczne zapewniają także możliwość korzystania seniorom z tych form rekreacji. Boisko będzie doświetlone lampami, znajdującymi się obecnie na tym terenie. Boisko musi być ogrodzone lekką konstrukcją dla bezpieczeństwa.
REKLAMA
2. Kreatywny plac zabaw.Plac zabaw bazujący na "rzeźbie" przestrzennej złożonej z metalowych i drewnianych pętli wspinaczkowych i naturalnych materiałów jak liny, wyposażona w elementy tj. huśtawki,bujaki poziome i pionowe, miękkie pagórki, pierścienie, mostki, zjeżdżalnie. Całość konstrukcji wkomponowana zostanie w istniejący drzewostan, co pozwoli na integrację budowli z przyrodą.
3. Miejsce rekreacji Seniorów.Zadaszone ławki ze stołami do gier planszowych, tor bule, ławki z pedałami. Planowane w etapie II, ale ujęte w WBO 2018 do projektu budowlanego."
W ramach projektu przewidziano usunięcie starych, zdezelowanych elementów wyposażenia placu: ławek, koszy i urządzeń zabawowych.Wykonane mają zostać prace ziemne, polegające na zagospodarowaniu alejek i niwelat terenu. Dokonany ma zastać przegląd istniejącej sieci energetycznej, lamp i mają zostać wykonane ewentualne naprawy.
Wybudowane ma zostać boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią elastyczną do gry w kometkę, tenisa ziemnego i siatkówki, ogrodzonego lekką konstrukcją, wymiary 20x30 m. Przewidziano również budowę kreatywnego placu zabaw wg projektu własnego z urządzeniami, zadaszonych siedzisk dla seniorów, z ławkami wyposażonymi w pedały aktywizujące, stolików do gier planszowych i trawiastego toru do gry w bule.
Wykonana ma zostać również regulacja zieleni na całości terenu wraz z przeglądem, pielęgnacją i nasadzeniami. Dostawione ma zostać 10 sztuk ławek oraz 10 sztuk koszy na śmieci.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA