Wrocław: Hubosfera jednak powstanie. Wykonawca obniżył oczekiwaniaźródło: Materiały inwestora

Wrocław: Hubosfera jednak powstanie. Wykonawca obniżył oczekiwania

REKLAMA
Miasto zamierzało wydać na teren rekreacyjny przy ulicy Ślicznej 700 tysięcy złotych. Park-M Poland oczekiwało początkowo o niemal 160 tysięcy więcej, jednak w drugim przetargu zmieściło się w budżecie. Mieszkańcy jeszcze w tym roku będą mogli korzystać z placu zabaw i ścieżki zdrowia.
Zarząd Zieleni Miejskiej rozstrzygnął 2 stycznia drugi przetarg na realizację I etapu Hubosfery – Centrum sportu i rekreacji przy ul. Ślicznej. Zamierzał przeznaczyć na ten cel 700 tys. zł brutto. Jedynym uczestnikiem postępowania była firma Park-M Poland Sp. z o.o. ze Starego Sącza. Zaoferował wykonanie prac za 689 tys. zł przy udzieleniu pięcioletniej gwarancji. Będzie miał na to czas do 31 maja.
O unieważnieniu pierwszego przetargu pisaliśmy we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas Park-M Poland również zgłosiło się jako jedyne. Oczekiwało jednak 859 tys. zł. Zwycięzca miał zrealizować zadanie do 29 marca 2019 roku.
Materiały inwestora

Nowy plac zabaw i siłownia zewnętrzna

Powierzchnia skweru pomiędzy ul. Śliczną 45-59 a Kamienną 151-159 (działki nr 5/31 oraz 5/35) wynosi 4524 mkw. Powstaną na nim m.in. utwardzone ścieżki w miejsce istniejących przedeptów. Na plac zabaw złożą się urządzenie linowe w kształcie piramidy ze zjeżdżalnią i linowym tunelem, huśtawka typu bocianie gniazdo, wisząca kierownica, a do tego kule oraz półkule.
UM Wrocławia
Mieszkańcy będą mogli korzystać także ze ścieżki zdrowia, czyli drabinek poziomej i skośnej, drążków oraz gimnastycznych, a także belek do balansowania i słupków slalomowych. Ponadto wykonawca zajmie się montażem sześciu stojaków rowerowych, siedmiu latarni, dziesięciu koszów na śmieci oraz czternastu ławek z oparciem i trzech bez niego.
REKLAMA
Materiały inwestora

Sukces poprzez Wrocławski Budżet Obywatelski

Pierwszy etap Hubosfery mieszkańcy wywalczyli w WBO 2017. Jako projekt rejonowy, z budżetem do 750 tys. zł, otrzymał 884 głosy. Zgodnie z jego opisem na realizacji tej inwestycji ma zyskać docelowo około 7 tys. mieszkańców budynków w obszarze od ul. Kamiennej do alei Armii Krajowej.
Oaza zieleni i spokoju, wspólna, nieogrodzona przestrzeń integrująca mieszkańców, atrakcyjna dla najmłodszych i najstarszych, harmonijnie wpisująca się w pory roku, służąca rodzinnym spacerom, małym piknikom z przyjaciółmi, osiedlowym festynom i chwilom samotnego wytchnienia. Chcemy w centrum miasta w otoczeniu bloków wykreować taką przestrzeń – zapowiadają pomysłodawcy.
Do WBO 2018 zgłosili II etap Hubosfery. To projekt rejonowy nr 411 dla osiedli Huby, Gaj i Tarnogaj.
Do zbudowania pozostały atrakcje, dzięki którym teren ożyje. Górka saneczkowa, wykorzystywana latem jako część widowni i miejsce do szalonych zjazdów pochylniami dla maluchów; bulodrom – to plac zabaw do gier zespołowych i planszowych, który stanie obok sceny plenerowej osłoniętej ścianą pełniącą jednocześnie funkcję ścianki wspinaczkowej – wylicza Maciej Borowski, lider projektu.
Największą atrakcję ma stanowić 200-metrowa przestrzeń z piramidą linową. Oprócz niej, powstanie także poidełko z czystą wodą. Projekt ponownie uzyskał 884 głosy – tym razem nie wystarczyły do zwycięstwa.
fot.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA