DODAJ

Wrocław: Nowy hotel w pobliżu Stadionu Miejskiego. Zbuduje go firma z branży IT

Hotele / Wrocław
Wrocław: Nowy hotel w
Mariusz Bartodziej
2019-02-25 08:41:29
Miasto sprzedało działki blisko zbiegu ulic Dworskiej i Pilczyckiej pięć lat temu, za blisko pół miliony złotych netto. Teraz Wrocławska firma IT Invest je zabuduje. Ma już na to zgodę.

Funkcjonująca od 2015 roku spółka IT Invest Sp. z o.o. (z branż IT oraz nieruchomości) otrzymała w sierpniu ubiegłego roku pozwolenie na budowę przy ul. Pilczyckiej 169 i 171 hotelu z garażem podziemnym. Jego kubatura wyniesie 9,7 tys. metrów sześciennych. Projekt przygotował MTA Architekt Tomasz Marhall. Inwestor nie odpowiada na nasze pytania dotyczące swoich planów.

Miasto sprzedało działki nr 7/5 (856 mkw.) i 7/7 (748 mkw.) w marcu 2014 roku. Ceny wywoławcze wynosiły odpowiednio 235 tys. zł netto i 205 tys. zł. Zwycięzcy zapłacili 256 tys. zł oraz 223 tys. zł. Obie parcele są przeznaczone w planie miejscowym m.in. na zabudowę jednorodzinną, obiekty usługowe oraz hotele.

UM Wrocławia


Plan budowy nowego osiedla na razie wstrzymany

W okolicy ma powstać jeszcze osiedle wielorodzinne. Jego budowę przy ul. Pilczyckiej planuje już od 2016 roku Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o. Rok temu złożył swój drugi wniosek o pozwolenie na budowę. W kolejnych miesiącach dwukrotnie uzupełniał dokumentację. We wrześniu postępowanie zostało zawieszone.

fot. investphoto.pl