DODAJ

Wrocław: Nyska Residence – Lech-Pol buduje na Tarnogaju osiedle na ponad 160 mieszkań [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Nyska Residence –
Mariusz Bartodziej
2019-10-10 14:24:55
Deweloper z Sycowa przygotowywał inwestycję przy ulicy Nyskiej ponad dwa lata temu. Zakończył już rozbiórkę istniejących tam obiektów i ruszył z realizacją trzech budynków wielorodzinnych ze 163 mieszkaniami i przestrzenią dla usług. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się z początkiem 2021 roku.

O tym, że Lech-Pol Invest Company Sp. z o.o. Sp. k. przymierza się do inwestycji przy ul. Nyskiej 59-61 na Tarnogaju (dawniej mieściły się tu zakłady Aspa i WroFaS), donosiliśmy w marcu 2018 roku. Miał już wówczas zgodę na wyburzenie dwóch obiektów biurowo-usługowo-handlowych i starał się o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego z częścią usługową i garażem podziemnym.

Deweloper właśnie rozpoczął przedsprzedaż mieszkań. Ceny wynoszą od 266 do 625 tys. zł. Wyłączną sprzedaż prowadzi agencja LePremier Nieruchomości.

W marcu i kwietniu inwestor rozebrał zabudowę z m.in. mechaniką samochodową i sprzedażą okien. W czerwcu zaczął realizację pierwszego etapu, z terminem zakończenia do grudnia 2020 roku, a druga faza ma być gotowa na przełomie 2021 i 2022 r. Planuje jeszcze wprowadzić  na rynek w 2023/2024 trzeci etap, obejmujący trzy budynki mieszkalne. Dokumentację przygotowało Biuro Projektowe Iwański. Generalnym wykonawcą jest sam deweloper.

fot. Jakub Zazula


Nie tylko mieszkania, ale i usługi

W pierwszym etapie Nyskiej Residence powstaje czteropiętrowy budynek z 51 mieszkaniami o łącznej powierzchni około 2,5 tys. mkw. W drugim Lech-Pol zbuduje dwa obiekty o takiej samej liczbie kondygnacji, jeden o łącznej pow. niespełna 2,6 tys. mkw., a drugi blisko 2,5 tys. mkw. Znajdzie się w nich 112 lokali. W sumie dostępnych jest ich 169: jedno- (25,08 mkw.), dwu- (34,59-49,77 mkw.) i trzypokojowych (51,11-68,69 mkw.). Istnieje możliwość łączenia mieszkań. Parter obiektów zajmą lokale usługowe.

materiały inwestora


Ich liczby i wymiarów nie jestem w stanie podać, ponieważ jesteśmy na tyle elastyczni, że będziemy dopasowywać lokale na etapie budowy pod przyszłych najemców. Na pewno są one dużym atutem dla tej lokalizacji, ponieważ okolica cierpi na brak wartościowych usług – mówi nam Paweł Żerański, project manager w Lech-Pol Invest Company.

W pierwszym etapie deweloper przewidział 68 miejsc postojowych w garażu podziemnym, a w drugim 119 (w jednym budynku 57, a w kolejnym 62). Ponadto zaplanował na terenie inwestycji stanowiska naziemne – część będzie dla mieszkańców, a część ogólnodostępna dla gości. Wśród udogodnień inwestor wylicza wysokość pomieszczeń (2,9 m), instalacje klimatyzacji i smart home w każdym mieszkaniu, zielony dziedziniec, ochronę, a także monitoring w budowlach i na zewnątrz.

Zdjęcia i wizualizacje dostępne w galerii.

Buduj też Fadesa, ale nie tylko ona

Po sąsiedzku, także przy ul. Nyskiej, ze swoją kolejną inwestycją w tym rejonie ruszyła już Fadesa Polnord Polska Sp. z o.o. Stawia w ramach osiedla Innova Concept sześciopiętrowy budynek wielorodzinny na planie litery "U" z ponad 140 mieszkaniami. Dostępne będą również lokale usługowe. O szczegółach pisaliśmy w maju.

fot. Jakub Zazula


Materiały inwestora


Do tego dochodzą w okolicy takie projekty jak Armii Krajowej 46A, Piękna 21, czy dalsza rozbudowa Lokum di Trevi, o której informowaliśmy w czerwcu. Tym samym trzecia z tych inwestycji obejmie 2 500 mieszkań.

fot. investphoto.pl