Perydot – pionierski projekt biurowca firmy BUDOTEX

Perydot – pionierski projekt biurowca firmy BUDOTEX

Wrocław
REKLAMA

Deweloper BUDOTEX w 2014 roku planuje rozpoczęcie budowy nowoczesnego biurowca spełniającego europejskie standardy stawiane obiektom komercyjnym. Inwestycja „Perydot” będzie zlokalizowana na wrocławskich Krzykach w sąsiedztwie niskiej zabudowy biurowej.


Nowa inwestycja dewelopera będzie mieścić się w południowej części Wrocławia u zbiegu głównych arterii wylotowych z miasta – ulicy Wyścigowej i Alei Karkonoskiej. Perydot z zewnątrz będzie wyróżniał się nowoczesną alukobontową elewacją, zaś reprezentacyjny hall główny zostanie wykończony drewnem i kamieniem. Kształt budynku nawiązuje do szlifu szlachetnego kamienia, skąd została zaczerpnięta nazwa inwestycji.


Z myślą o komforcie najemcy

Inwestycja będzie składać się z pięciu kondygnacji. Na trzech najwyższych zlokalizowana będzie część biurowa o łącznej powierzchni ponad 4000 m2 o układzie otwartym. Deweloper przewidział możliwość podziału przestrzeni oraz wykończenia wnętrza w oparciu o indywidualne wytyczne najemcy. Na parterze zaplanowano dwa lokale usługowe, z czego jeden posiada powierzchnię prawie 150 m2 i przeznaczony jest na lokal gastronomiczny, zaś drugi typowo usługowy ma 70 m2. W budynku znajdować się będą dwa parkingi – jeden nadziemny, drugi podziemny, o łącznej ilości prawie 100 miejsc postojowych. Inwestor przewidział również około 20 stanowisk rowerowych i 10 stanowisk dla motocykli. Najemcy znajdujący się na najwyższej kondygnacji biurowca będą mogli korzystać z przestronnego balkonu, zaś Ci z pierwszej i drugiej będą mieli do dyspozycji dwa duże tarasy. Cały budynek zostanie wyposażony w system klimatyzacji oraz wentylacji. Przewidziano także wszelkiego rodzaju udogodnienia socjalno-sanitarne, w tym specjalny pokój wypoczynkowy dla kobiet, szatnie, łazienki z prysznicami i aneksy kuchenne. Teren wokół biurowca będzie ogrodzony, z kontrolą dostępu w postaci terminalu ze szlabanem. Obiekt ma być objęty całodobowym monitoringiem zarówno na zewnątrz, jak i w częściach wspólnych biurowca. Przejście pomiędzy poszczególnymi strefami budynku będzie możliwe za pomocą specjalnego sytemu kart dostępowych.

REKLAMA


– Perydot to nasza pierwsza w pełni komercyjna inwestycja. Posiadamy już 25-letnie doświadczenie w budownictwie mieszkaniowym, dlatego też zdecydowaliśmy się na kolejny krok w stronę rynku nieruchomości biurowych. Projekt biurowca opracowany jest w każdym detalu, zarówno z zewnątrz, gdzie zaplanowaliśmy wykończenie z nowoczesnego materiału, jakim jest alukobont jak i wewnątrz. Chcemy zapewnić naszym najemcom jak najlepsze warunki do pracy. Dlatego też oferujemy możliwość wykończenia powierzchni biurowej pod indywidualne potrzeby. Oprócz części biurowej planujemy udostępnić najemcom również zaplecze socjalne, miejsca postojowe dla gości, a także możliwość zamieszczania szyldów na specjalnym pylonie – mówi Tadeusz Suleja, Kierownik Działu Sprzedaży i Marketingu.


Budowa rusza już w tym roku

Deweloper BUDOTEX posiada już wszelkie niezbędne dokumenty wymagane do rozpoczęcia budowy, które planowane jest na drugą połowę 2014 roku. Budowa obiektu powinna zostać ukończona w przeciągu 21 miesięcy od momentu rozpoczęcia. Aktualnie trwają już pierwsze rozmowy z potencjalnymi najemcami, którzy jako największe atuty inwestycji wskazują jej nowoczesny charakter, dogodną lokalizację oraz doświadczenie inwestora.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA