DODAJ

Wrocław: Plac zabaw na Świniarach powstanie, choć z opóźnieniem. Znamy wykonawcę

Sport i rekreacja / Wrocław
Wrocław: Plac zabaw na
Mariusz Bartodziej
2019-04-15 09:23:47
Rozstrzygnięcie przyniósł czwarty przetarg. Poprzednio nie zgłaszał się nikt bądź oferty przewyższały budżet w wysokości 350 tysięcy złotych. W końcu miasto i tak musiało dołożyć, przeszło 40 tysięcy. Firma Park-M Poland skończy prace na krótko przed rozpoczęciem się wakacji.

Zarząd Zieleni Miejskiej rozstrzygnął 2 kwietnia czwarty przetarg na budowę placu zabaw na Świniarach przy ul. Zaziębie. Zgłosiło się czterech uczestników. Wszyscy zapewnili pięć lat gwarancji. Urzędnicy odrzucili ze względów formalnych ofertę złożoną przez Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Tribud Tomasz Krystian Bogacz, wynoszącą 313 tys. zł brutto. Park-M Poland Sp. z o.o. oczekiwał 391 tys. zł, Spes City Sp. z o.o. Sp. k. 396 tys. zł, a Rotomat Sp. z o.o. 417 tys. zł. Miasto planowało wydać 350 tys. zł. Postanowiło dołożyć brakujące środki do najkorzystniejszej propozycji, tej od Park-M Poland ze Starego Sącza.

Wykonawca ma czas na realizację inwestycji do 8 lipca. Następnie przez trzy lata zajmie się pielęgnacją zieleni.

Trzy fiaska

Prace miały się skończyć do 31 maja, jednak ZZM nie mógł znaleźć wykonawcy. Pierwsze postępowanie unieważnił 31 sierpnia, ponieważ nie wpłynęła żadna oferta niepodlegająca odrzuceniu. O fiasku drugiego przetargu donosiliśmy w październiku. Rotomat, jedyny chętny, chciał wówczas otrzymać 835 tys. zł. Zapewniał trzyletnią gwarancję.

Do trzeciego postępowania zgłosiło się już trzech chętnych. Park-M Poland był gotów podjąć się prac za 524 tys. zł (5 lat gwarancji),  Spes City za 551 tys. zł (5 lat), a Rotomat za 762 tys. zł (3 lata). ZZM unieważnił przetarg 7 lutego.

Na razie plac zabaw, w przyszłości jeszcze boisko

Inwestycja obejmuje działkę nr 10 o powierzchni 4718 mkw. Znajduje się na niej niski budynek (do pozostawienia), mały plac zabaw (do usunięcia) i niewielkie boisko. Jest w całości porośnięta trawą, a ponadto 123 drzewami i krzewami (18 z nich, przeważnie samosiewy, wykonawca wytnie ze względu na ich zły stan zdrowotny bądź zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi).

UM Wrocławia


Park-M Poland wybuduje ogrodzony plac zabaw z nawierzchnią żwirową (z wejściem typu dog stop) wraz z prowadzącą do niego ścieżką (o szerokości od 3 do 4,1 m) oraz zjazdem z ul. Zaziębie. Ponadto zamontuje elementy małej architektury (4 ławki, 2 kosze na śmieci i tablica informacyjna), a także oświetlenie. Dzieci będą miały do użytku osiem zabawek: domek (zagroda labirynt mały), dwa kiwaki (świnka oraz prosiaczek), piramida linowa, podwójna huśtawka, huśtawka typu ważka, karuzela oraz zestaw integracyjny

Projekt przygotowany przez pracownię Red Wolf Design obejmuje również utworzenie placu do imprez plenerowych, a także boiska z nawierzchnią trawiastą. Na to zadanie będzie jednak rozpisany osobny przetarg.

Zdjęcie główne: pixabay.com