DODAJ

Wrocław: Miasto ma problem ze znalezieniem wykonawcy placu zabaw na Świniarach. Unieważniło już drugi przetarg

Sport i rekreacja / Wrocław
Wrocław: Miasto ma problem
Mariusz Bartodziej
2018-10-31 07:20:31
Za pierwszym razem nie zgłosił się nikt, a za drugim jedyny chętny oczekiwał prawie milion złotych – o niemal 500 tysięcy więcej, niż przygotowali urzędnicy. Przy ulicy Zaziębie ma powstać w przyszłym roku plac zabaw ze ścieżką i ogrodzeniem, a docelowo także polana rekreacyjna z boiskiem.

Zarząd Zieleni Miejskiej unieważnił 18 października przetarg na budowę placu zabaw na Świniarach przy ul. Zaziębie. Zgłosiła się tylko firma Rotomat Sp. z o.o. Oczekiwała 835 tys. 185 zł brutto, przy udzieleniu trzyletniej gwarancji. Miasto zamierza przeznaczyć na ten cel 350 tys. zł.

ZZM szuka wykonawcy tej inwestycji od dwóch miesięcy. Pierwsze postępowanie unieważnił 31 sierpnia, ponieważ nie wpłynęła żadna oferta niepodlegająca odrzuceniu.

Nowy plac zabaw już w przyszłym roku

Inwestycja obejmuje działkę nr 10 o powierzchni 4718 mkw. Znajduje się na niej niski budynek (do pozostawienia), mały plac zabaw (do usunięcia) i niewielkie boisko. Jest w całości porośnięta trawą, a ponadto 123 drzewami i krzewami (18 z nich, przeważnie samosiewy, wykonawca wytnie ze względu na ich zły stan zdrowotny bądź zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi).

UM Wrocławia


Urzędnicy podzielili przetarg na dwie części. Pierwsza obejmuje m.in. budowę ogrodzonego placu zabaw z nawierzchnią żwirową (z wejściem typu dog stop), prowadzącej do niego ścieżki (o szerokości od 3 do 4,1 m) wraz ze zjazdem z ul. Zaziębie oraz zamontowanie elementów małej architektury (4 ławki, 2 kosze na śmieci i tablica informacyjna), a także oświetlenia. Dzieci będą miały do użytku osiem zabawek: domek (zagroda labirynt mały), dwa kiwaki (świnka oraz prosiaczek), piramida linowa, podwójna huśtawka, huśtawka typu ważka, karuzela oraz zestaw integracyjny. To wszystko ma powstać do 31 maja 2019 roku.

Druga część zamówienia dotyczy trzyletniej pielęgnacji zieleni.

Projekt przygotowany przez pracownię Red Wolf Design obejmuje również utworzenie placu do imprez plenerowych, a także boiska z nawierzchnią trawiastą. Na to zadanie będzie jednak rozpisany osobny przetarg.

Na Świniarach powstają także nowe inwestycje mieszkaniowe. W maju pisaliśmy o osiedlu Lipcowym, na które złoży się nawet 100 domów.

Zdjęcie główne: pixabay.com