Wrocław: Budowa parku na Gaju może ruszać. Znamy wykonawcęfot. aga super dziewczyna

Wrocław: Budowa parku na Gaju może ruszać. Znamy wykonawcę

Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Na południu miasta powstanie nowy teren rekreacyjny. Pierwszy etap prac związanych z jego utworzeniem kosztuje blisko 200 tys. zł więcej, niż przewidzieli urzędnicy. Firma Spes City ma go zakończyć jeszcze w tym roku.
Zarząd Inwestycji Miejskich rozstrzygnął 18 maja drugi przetarg na zagospodarowanie terenu w rejonie ulicy Kłodzkiej w ramach pierwszego etapu inwestycji. Listy ofert opublikował 9 maja. Zgłosiły się dwie wrocławskie firmy. Spes City Sp. z o.o. Sp. k. zaproponowało wykonanie zadania za 1 mln 988 tys. zł brutto (przy 60 miesiącach gwarancji), a AWM Budownictwo S.A. – za 3 mln 322 tys. zł (przy dwa lata dłuższej gwarancji). Urzędnicy planowali przeznaczyć na ten cel 1,8 mln zł, ale zdecydowali się na wybór korzystniejszej z ofert. Zamierzają podpisać umowę z w
fot.

Fiasko pierwszej próby

Wówczas zgłosiło się trzech uczestników. Najwyższa oferta sięgnęła blisko 4 mln 40 tys. zł, a druga z kolei – prawie 2 mln 200 tys. zł. Najkorzystniejszą propozycję, w wysokości niemal 1 mln 650 tys. zł, złożyła firma Spes City. ZIM zwrócił się do niej o wyjaśnienie kwoty, ponieważ była niższa o ponad 30 procent od średniej złożonych ofert.
Wykonawca oświadczył, że cena oferty nie odzwierciedla kosztów realizacji zamówienia, wobec czego zamawiający był zobligowany do jej odrzucenia, a w konsekwencji do unieważnienia postępowania z powodu braku środków finansowych na ofertę z kolejną ceną – tłumaczyła nam Renata Pietrzyk z ZIM.
fot.

Wybieg dla psów, plac zabaw, amfiteatr?

W okolicy planowanej inwestycji są realizowane bądź planowane trzy budowy: osiedle Rodzinny Gaj przy ul. Kłodzkiej, kanalizacja kablowa MKT w ul. Pawiej oraz droga rowerowa na odcinku od Ślężnej do Bardzkiej w ramach projektów nr 15 i 17 WBO 2016. Sam teren parku urzędnicy podzielili na trzy obszary: A pomiędzy nasypem kolejowym, ZSP i ul. Strońską, Kukuczki oraz Pirenejską, B między nasypem, ul. Srebnogórską i Kłodzką, ZSP oraz Rodzinnym Gajem, wreszcie C pomiędzy Kłodzką, Piławską, Radkowską a Dzierżoniowską. Pierwszy etap obejmuje uporządkowanie opisanej powierzchni.
Docelowe zagospodarowanie całego terenu będzie realizowane w etapach, sukcesywnie, z udziałem mieszkańców, którzy sami będą decydować o atrakcjach i rozwiązaniach szczegółowych dedykowanych poszczególnym obszarom funkcjonalnym – wyjaśniają urzędnicy.
Na pewno przewidują utworzenie oświetlenia i monitoringu terenu, a także nasadzenia krzewów oraz roślin ozdobnych. Wśród przykładowych atrakcji znajdują się m.in. plac zabaw, siłownia, amfiteatr i wybieg dla psów. O tych planach informowaliśmy w lipcu ubiegłego roku.
fot.

Ponad 200 nowych drzew i 500 krzewów

Zarząd Inwestycji Miejskich podzielił początkowy etap na trzy zadania. Pierwsze dotyczy zagospodarowania terenu wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Zakres prac jest bardzo szeroki. W jego skład wchodzi wycinka części drzew i krzewów na całym obszarze, ale też pielęgnacja oraz zabezpieczanie innych. Wykonawca ponadto uporządkuje i wyrówna powierzchnię terenu.
Zwycięzca przetargu wybuduje chodniki, place rekreacyjne oraz ścieżki piesze i pieszo-rowerowe, zamontuje wzdłuż nich elementy małej architektury, takie jak ławki i kosze na śmieci, oraz wykona górkę saneczkową na obszarze oznaczonym numerem B. W tej lokalizacji nasadzi 113 drzew, 501 krzwów, 187 róż parkowych i 154 byliny. Na terenie A przybędzie 84 drzew, a C – 26. Firma Spes City ma czas na pełną realizację tych prac, wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, do 10 grudnia.
Zadanie nr 2 dotyczy pielęgnacji traw przez rok od następnego dnia po zakończeniu robót, a nr 3 – drzew, krzewów, róż i bylin przez 3 lata. Prace obejmują m.in. nawodnienie i podlewanie, ochronę chemiczną i nawożenie.
Investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Warszawa: biurowe plany Skanski
Szwedzka firma Skanska, działająca od 1887 roku, inwestuje w całej w Polsce, a jej flagowi inwestycj...
Warszawa: Trwa budowa apartamentowca Puławska 186 [FILM + ZDJĘCIA]
Nowy budynek przy stacji metra Wilanowska sięgnie szesnastu pięter. Znajdzie się w nim około 200 lok...
Racibórz: ARP E-Vehicles uruchomiła produkcję autobusów elektrycznych [ZDJĘCIA]
ARP E-Vehicles, spółka z Grupy Kapitałowej ARP SA, uruchomiła w Raciborzu produkcję autobusów z napę...
Jawor: Tak działa fabryka baterii samochodowych Mercedes-Benz w Jaworze [FILM]
Z końcem września 2020 roku w polskiej fabryce Mercedesa zlokalizowanej w Jaworze na Dolnym Śląsku r...
Politechnika Wrocławska remontuje zabytkową klinikę [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Powstały w 2015 roku wydział matematyki doczeka się w tym roku swojego miejsca. Znajdzie się w nim m...
Niedaleko Lasu Borkowskiego w Krakowie powstaje osiedle Ogrody Borkowskie [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Nowe osiedle powstanie przy ulicy Obozowej. W budynku wielorodzinnym z zielonym dachem znajdzie się...
Warszawa: Trwa budowa 202 metrowej wieży biurowej Warsaw Unit [FILM]
Warsaw Unit to projekt międzynarodowego dewelopera Ghelamco. Ponad 200-metrowy wieżowiec zlokalizowa...
Dolny Śląsk: Koleje Dolnośląskie przywracają zawieszone pociągi międzynarodowe
Koleje Dolnośląskie przywracają od poniedziałku, 18 stycznia kursowanie zawieszonych pociągów między...
Niemiecki producent tworzyw konstrukcyjnych stawia na Rzeszów
Firma TEREZ Performance Polymers, zajmująca się produkcją tworzyw konstrukcyjnych, wynajęła ponad 50...
Kraków: Mateczny Office – przy rondzie powstaje nowy biurowiec [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Firma Merari buduje w Krakowie nowy, kameralny biurowiec o powierzchni użytkowej ponad 3 tysięcy met...