DODAJ

Wrocław: Pod Ciśnieniem – najpierw biura, później apartamenty. Okre rewitalizuje zabytkowy szpital [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Pod Ciśnieniem –
Mariusz Bartodziej
2018-12-14 10:41:19
Warszawski deweloper kupił dawną placówkę medyczną przy alei Wiśniowej za blisko 30 mln zł w lutym. Z początkiem przyszłego roku odda do użytku tymczasowe biura i restaurację, funkcjonujące wstępnie przez trzy lata. Wówczas zamieni teren w osiedle mieszkaniowe.

Okre Development Sp. z o.o. pracuje nad zagospodarowaniem dwuhektarowego obszaru w rejonie al. Wiśniowej oraz ulic Sudeckiej i Sztabowej. Chce jednak już teraz oddać do użytku część z kilkunastu budynków składających się na dawny kompleks szpitalny.

Nasza firma specjalizuje się w starannym odrestaurowywaniu historycznych, często zabytkowych obiektów, przy jednoczesnym ich uzupełnianiu o wartościową nowoczesną architekturę. By już teraz pokazać potencjał tego miejsca, stawiamy na Pod Ciśnieniem – pierwszy we Wrocławiu Pop Up biurowy, który będzie działał około trzy lata – mówi Małgorzata Deiksler, dyrektor rozwoju w Okre.

Materiały inwestora


Materiały inwestora


Różne metraże i możliwość łączenia pomieszczeń

Deweloper ruszył z pracami w wakacje, by na początku 2019 roku oddać inwestycję do użytku. Wyremontował dwa budynki od strony ul. Sudeckiej. Na początek oferuje około  1,5 tys. mkw. powierzchni najmu, jednak w miarę adaptacji kolejnych pięter i obiektów oraz potrzeb najemców ta liczba się zwiększy. W ofercie znajdują się pomieszczenie o powierzchni od 12,5 do ponad 100 mkw. – z możliwością ich łączenia. Dodatkowym atutem inwestycji jest krótka umowa najmu. W jednym z budynków znajdzie się restauracja otwarta dla wszystkich wrocławian.

W Pod Ciśnieniem dużą rolę odgrywać będą nietypowo zaaranżowane części wspólne, planujemy również dodatkowe atrakcje. Będzie to coś więcej, niż tylko miejsce do pracy – przekonuje Małgorzata Deiksler.

Materiały inwestora


Materiały inwestora


Otwartość na sztukę

Okre kieruje swój początkowy koncept nie tylko do pracowników biurowych, ale też do twórców kultury i osób związanych z rozwojem technologicznym. W częściach wspólnych będzie funkcjonować showroom umożliwiający prezentację wrocławskich wynalazków, aplikacji i nowoczesnych rozwiązań. Do tego w dwóch salach będą organizowane rozmaite szkolenia i prelekcje.

W wakacje przyszłego roku odbędzie się tutaj jeden z większych festiwali sztuki współczesnej. Właśnie ustalane są ostatnie szczegóły współpracy – dodaje Maria Grudowska, specjalista ds. najmu w Pod Ciśnieniem.

Materiały inwestora


Materiały inwestora


Najpierw biura, później mieszkania

Inwestycja ma funkcjonować wstępnie do 2022 roku. Wówczas może zmienić się jej nazwa, a istniejące lokale prawdopodobnie znikną. W ich miejsce deweloper zamierza utworzyć mieszkania i apartamenty. Wciąż nie jest w stanie podać szczegółów ze względu na prowadzone konsultacje z konserwatorem zabytków.

Materiały inwestora


Materiały inwestora


Szpital sprzedany za prawie 30 milionów

Warszawski deweloper wylicytował nieruchomość przy al. Wiśniowej na przetargu zorganizowanym przez urząd marszałkowski. Był jednym z dwóch uczestników. Zaoferował ponad 28 mln zł. O szczegółach transakcji i historii kompleksu pisaliśmy w lutym.

Kupiliśmy ten obiekt z myślą o odzyskaniu go dla miasta. Borek i ta część Krzyków to idealne miejsce zarówno do życia, jak i do pracy – wyjaśnia Małgorzata Deiksler.

fot. investphoto.pl


fot. investphoto.pl