DODAJ

Krajowa Szkoła Skarbowości otworzy filię we Wrocławiu. Przebuduje zabytkowy urząd skarbowy

Oświata / Wrocław
Krajowa Szkoła Skarbowości otworzy
Mariusz Bartodziej
2018-08-20 07:57:59
Budynek przy ulicy Sztabowej pełnił pierwotnie funkcję żydowskiej Wyższej Szkoły dla Dziewcząt i Chłopców. Obecnie jest to Urząd Skarbowy Wrocław-Krzyki. W przyszłym roku rozpocznie w nim działalność Krajowa Szkoła Skarbowości.

Krajowa Szkoła Skarbowości złożyła 20 lipca wniosek o pozwolenie na przebudowę obiektu przy ul. Sztabowej 100 i dostosowanie go do pełnienia funkcji filii KSS. W tej lokalizacji znajduje się wpisany do gminnej ewidencji zabytków urząd skarbowy. Pierwotnie budynek pełnił funkcję żydowskiej Wyższej Szkoły dla Dziewcząt i Chłopców. Projekt inwestycji przygotowuje pracownia Dąbrowski Architekci Maciej Dąbrowski.

Prace budowlane obejmować będą dostosowanie wnętrza obiektu do spełniania funkcji dydaktycznej, noclegowej, gastronomicznej i biurowej filii Krajowej Szkoły Skarbowości. Projekt budowlany obejmuje ingerencję w elewację budynku wyłącznie w zakresie spełnienia wymogów ochrony przeciwpożarowej – tłumaczą nam przedstawiciele KSS.

Filia zajmie ok. 1470 mkw. powierzchni użytkowej. Złożą się na nią m.in. cztery sale wykładowe. Przebudowa ma ruszyć w IV kwartale 2018 roku i potrwać do I kw. 2019 r. Szkoła ma rozpocząć działalność w pierwszym półroczu przyszłego roku.

fot. Jakub Zazula


KSS nie edukuje studentów – nie jest uczelnią w myśl ustawy o szkolnictwie wyższym.

Jej zadaniem jest kształcenie i doskonalenie zawodowe kadr Krajowej Administracji Skarbowej oraz kadr innych jednostek organizacyjnych podległych ministrowi finansów – wyjaśnia KSS.

Centrala KSS znajduje się w Warszawie. W ubiegłym roku otworzyła filię w Przemyślu. Pozostałe znajdują się w Białobrzegach, Jastrzębiej Górze, Krakowie, Muszynie, Krynicy-Zdroju oraz Otwocku.

Pobliski szpital zyska nowe życia

W bliskim sąsiedztwie mieszkańcy mogą spodziewać się jeszcze jednej inwestycji. Okre Development Sp. z o.o. zrewitalizuje dawny szpital przy alei Wiśniowej. Deweloper zapłacił za kompleks w tym roku blisko 30 mln zł. O szczegółach pisaliśmy w lutym.

fot. investphoto.pl