Krajowa Szkoła Skarbowości otworzy filię we Wrocławiu. Przebuduje zabytkowy urząd skarbowyfot. Jakub Zazula

Krajowa Szkoła Skarbowości otworzy filię we Wrocławiu. Przebuduje zabytkowy urząd skarbowy

REKLAMA
Budynek przy ulicy Sztabowej pełnił pierwotnie funkcję żydowskiej Wyższej Szkoły dla Dziewcząt i Chłopców. Obecnie jest to Urząd Skarbowy Wrocław-Krzyki. W przyszłym roku rozpocznie w nim działalność Krajowa Szkoła Skarbowości.
Krajowa Szkoła Skarbowości złożyła 20 lipca wniosek o pozwolenie na przebudowę obiektu przy ul. Sztabowej 100 i dostosowanie go do pełnienia funkcji filii KSS. W tej lokalizacji znajduje się wpisany do gminnej ewidencji zabytków urząd skarbowy. Pierwotnie budynek pełnił funkcję żydowskiej Wyższej Szkoły dla Dziewcząt i Chłopców. Projekt inwestycji przygotowuje pracownia Dąbrowski Architekci Maciej Dąbrowski.
Prace budowlane obejmować będą dostosowanie wnętrza obiektu do spełniania funkcji dydaktycznej, noclegowej, gastronomicznej i biurowej filii Krajowej Szkoły Skarbowości. Projekt budowlany obejmuje ingerencję w elewację budynku wyłącznie w zakresie spełnienia wymogów ochrony przeciwpożarowej – tłumaczą nam przedstawiciele KSS.
Filia zajmie ok. 1470 mkw. powierzchni użytkowej. Złożą się na nią m.in. cztery sale wykładowe. Przebudowa ma ruszyć w IV kwartale 2018 roku i potrwać do I kw. 2019 r. Szkoła ma rozpocząć działalność w pierwszym półroczu przyszłego roku.
fot. Jakub Zazula
KSS nie edukuje studentów – nie jest uczelnią w myśl ustawy o szkolnictwie wyższym.
REKLAMA
Jej zadaniem jest kształcenie i doskonalenie zawodowe kadr Krajowej Administracji Skarbowej oraz kadr innych jednostek organizacyjnych podległych ministrowi finansów – wyjaśnia KSS.
Centrala KSS znajduje się w Warszawie. W ubiegłym roku otworzyła filię w Przemyślu. Pozostałe znajdują się w Białobrzegach, Jastrzębiej Górze, Krakowie, Muszynie, Krynicy-Zdroju oraz Otwocku.

Pobliski szpital zyska nowe życia

W bliskim sąsiedztwie mieszkańcy mogą spodziewać się jeszcze jednej inwestycji. Okre Development Sp. z o.o. zrewitalizuje dawny szpital przy alei Wiśniowej. Deweloper zapłacił za kompleks w tym roku blisko 30 mln zł. O szczegółach pisaliśmy w lutym.
fot. investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA