Samolotem do Tel Awiwu. Loty z Wrocławia wystartowałyźródło: Port Lotniczy Wrocław

Samolotem do Tel Awiwu. Loty z Wrocławia wystartowały

Wrocław
REKLAMA
We wtorek z wrocławskiego lotniska wystartował pierwszy samolot PLL LOT do Tel Awiwu. To kolejny nowy kierunek ze stolicy Dolnego Śląska, który został uruchomiony w tym sezonie.
Samoloty na trasie do Tel Awiwu latają dwa razy w tygodniu – w każdy wtorek (o godz. 7.05) i piątek (o godz. 6.30). Podróż na tej trasie trwa 3 godz. 50 minut. Rejsy z Wrocławia do Tel Awiwu obsługiwane są nowoczesnymi samolotami Boeing 737-800 NG. 
Tel Awiw jest najważniejszą metropolią w tamtym regionie świata, a także centrum finansowym i technologicznym o globalnym znaczeniu. Z pewnością zainteresuje on zarówno turystów, którzy poszukują doznań kulturowych, jak i osoby podróżujące w celach biznesowych. Dwa rejsy w tygodniu dają pasażerom możliwość dogodnego zaplanowania podróży – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Lotnisko w Tel Awiwie znajduje się blisko tętniącego życiem centrum tej nowoczesnej metropolii i historycznej Jerozolimy. Jest również wygodnym punktem wypadowym dla wypraw nad Morze Martwe, jak również do kurortów położonych nad Morzem Śródziemnym lub nad Morzem Czerwonym.


REKLAMA
Obecnie PLL LOT obsługuje z Wrocławia krajowe połączenie do Warszawy. Na tej trasie pasażerowie mają do dyspozycji sześć rejsów dziennie. 
Połączenie z Tel Awiwem wzbogaciło siatkę sieciowych połączeń międzynarodowych z wrocławskiego lotniska. Obecnie jest ich 17 dziennie, m.in. do Frankfurtu, Monachium, Düsseldorfu i Kopenhagi.
Jesienią siatka poszerzy się o 8 dodatkowych lotów w tygodniu do Frankfurtu oraz trzy loty tygodniowo do Zurychu (nowość od linii Swiss Airlines). 
W sezonie letnim do dyspozycji podróżnych jest blisko 70 kierunków. Poza Tel Awiwem, nowością są również loty do Lizbony, na Majorkę czy do Reykjaviku od tanich linii, a z oferty biur podróży – do Tirany oraz Kefalonii.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA