Savills będzie zarządzał prestiżowym kompleksem biurowo-usługowym Hieronimus we Wrocławiu

Savills będzie zarządzał prestiżowym kompleksem biurowo-usługowym Hieronimus we Wrocławiu

Wrocław
Kajtman
Kajtman
Hieronimus
adresWrocław, Świdnicka 24
inwestorZbigniew Grycan
projektantGrupa 33_03
REKLAMA
Zespół Kompleksowego Zarządzania Nieruchomościami Savills wygrał przetarg na zarządzanie kompleksem biurowo-usługowym Hieronimus we Wrocławiu. Właścicielem obiektu jest przedsiębiorca Zbigniew Grycan, właściciel sieci lodziarni.
Hieronimus to prestiżowy kompleks biurowo-usługowy zlokalizowany przy ul. Świdnickiej 34 u zbiegu pl. Teatralnego, w obrębie Starego Miasta we Wrocławiu. Obiekt składa się z dwóch zabytkowych kamienic o łącznej powierzchni ok. 6 000 m kw.
Nieruchomość przeszła gruntowny remont elewacji, instalacji i wymiany stropów. Obecnie trwają prace wykończeniowe, które potrwają do końca grudnia 2015 r. Parter ma przeznaczenie handlowo-usługowe, natomiast wyższe kondygnacje budynku o łącznej powierzchni 4 400 m kw zajmie siedziba norweskiej firmy informatycznej Opera Software. Nowy najemca wprowadzi się do kompleksu w pierwszym kwartale 2016 roku.
REKLAMA
Michał Muc, Dyrektor Działu Kompleksowego Zarządzania Nieruchomościami Savills, mówi: „Możliwość zarządzania kompleksem Hieronimus jest dla nas prawdziwym wyróżnieniem – budynki mają długą historię, ciekawą architekturę i prestiżową lokalizację w centrum Wrocławia. To kolejna nieruchomość biurowa, po serii obiektów handlowych, którą zespół Zarządzania Nieruchomościami Savills przejął w zarządzanie w tym roku.”
Nazwa obiektu nawiązuje do historycznej nazwy Domu Handlowego St. Hieronimus, który działał w jednej z rewitalizowanych kamienic na początku XX wieku. Druga z kamienic została wybudowała jeszcze w XIX wieku według projektu architekta Tschecha i w przeszłości działało w niej Gimnazjum na Międzymurzu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA