DODAJ

Wrocław: Święta Jadwiga – Medi-system przebuduje zabytkowy szpital na dom opieki [WIZUALIZACJE]

Budynki użyteczności publicznej / Wrocław
Wrocław: Święta Jadwiga –
Mariusz Bartodziej
2018-07-09 11:23:36
Warszawska spółka wchodząca w skład francuskiej grupy Orpea zajmie część zespołu klasztornego bonifratrów na Przedmieściu Oławskim. Planuje m.in. nadbudować obiekt. 130 seniorów wprowadzi się do niego za około dwa lata.

Firma Medi-system Sp. z o.o. otrzymała 27 czerwca pozwolenie na przebudowę, rozbudowę i nadbudowę budynku poszpitalnego przy ulicy Pułaskiego 2-6 o kubaturze 21,1 tys. metrów sześciennych na zakład opiekuńczo-leczniczy. Starała się o nie od marca. Pierwszy tego rodzaju dokument, z grudnia ubiegłego roku, pozostał bez rozpatrzenia. Za projekt odpowiada Artur Iwański, z pracowni Mazur Arquitectos&Ingenieros Asociados Sp. z o.o.

Bryła budynku pozostanie bez zmian. Wprowadzimy tylko lekkie modyfikacje w zakresie okien i dachu – zgodnie z uzgodnieniami z miejskim konserwatorem zabytków – zapowiada Beata Leszczyńska, prezes zarządu Medi-system.

Materiały inwestora


Ośrodek premium dla 130 osób

W czerwcu podpisaliśmy umowę użytkowania na pięćdziesiąt lat na część obiektu (tak zwane budynki B i C), jednak pracujemy nad tym projektem już od półtora roku. Prace budowlane planujemy rozpocząć jesienią. Dom opieki uruchomimy w ciągu dwóch lat – wyjaśnia nam Beata Leszczyńska.

Na terenie zespołu klasztornego bonifratrów powstanie ośrodek w standardzie premium o powierzchni 5,5 tys. mkw., funkcjonujący pod marką Orpea Rezydencje. Znajdzie się w nim 130 miejsc w jedno- i dwuosobowych pokojach. Pensjonariusze będą mieli do dyspozycji m.in. kuchnię, bibliotekę, restaurację, pokój wspomnień i oddział dedykowany osobom z chorobą Alzheimera ze specjalnym ogrodem.

Inwestor przewiduje utworzenie 80 etatów. Średnia cena pobytu w Świętej Jadwidze będzie wynosić 5,5 tys. zł/miesiąc. Na terenie ośrodka powstanie ponad 20 miejsc parkingowych.

Materiały inwestora

Materiały inwestora

Zakup Angel Care i niewykluczona dalsza ekspansja Wrocławia

Firma Medi-system (od dwóch lat wchodząca w skład paryskiej grupy Orpea) rozpoczęła działalność w 2001 roku. Prowadzi dziewięć placówek, w tym jedną we Wrocławiu. W styczniu zakupiła centrum Angel Care (obecnie Rezydencja na Dyrekcyjnej), zamieszkałe przez 120 osób. Planuje je powiększyć w ciągu pięciu lat o 100 łóżek. Ośrodek przy ul. Pułaskiego będzie jej drugim w stolicy Dolnego Śląska i może się na nim nie skończyć.

Widzimy duży potencjał miasta w obszarze opieki dla seniorów, jednak w najbliższej perspektywie skupiamy się na tych dwóch inwestycjach – tłumaczy Beata Leszczyńska, prezes zarządu Medi-System.

Dodaje, że ich strategia opiera się na budowie domów opieki oraz klinik w największych polskich miejscowościach, dlatego Wrocław był oczywistym wyborem.

Dodatkowo, wybieramy miejsca dobrze zlokalizowane i skomunikowane – chcemy, by nasi seniorzy mieszkali blisko infrastruktury miejskiej oraz instytucji kultury, czyli pozostawali w centrum tętniącego życiem miasta – stwierdza Leszczyńska.