We Wrocławiu trwa rewitalizacja zabytkowego szpitala przy ulicy Pułaskiego [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]źródło: Filip Heliasz - Facebook: Wrocław - Inwestycje Budowlane

We Wrocławiu trwa rewitalizacja zabytkowego szpitala przy ulicy Pułaskiego [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]

REKLAMA
Przy ul. Pułaskiego 2-6 we Wrocławiu trwa rewitalizacja i przebudowa zabytkowego kompleksu dawnego szpitala i zespołu klasztornego Ojców Bonifratrów. 
W zabytkowych obiektach powstaje dom opieki Orpea Polska Sp. z o.o.Rezydencja Święta Jadwiga. Pierwsi rezydenci w niej wiosną 2022 roku. 
Filip Heliasz - Facebook: Wrocław - Inwestycje Budowlane
Filip Heliasz - Facebook: Wrocław - Inwestycje Budowlane
Filip Heliasz - Facebook: Wrocław - Inwestycje Budowlane
Filip Heliasz - Facebook: Wrocław - Inwestycje Budowlane
Filip Heliasz - Facebook: Wrocław - Inwestycje Budowlane
Rezydencja Święta Jadwiga (na terenie zabytkowego zespołu klasztornego Bonifratrów) to ośrodek w standardzie premium o powierzchni użytkowej około 5,9 tys. mkw. (całkowitej ponad 7,1 tys. mkw.) Znajdzie się w nim 128 miejsc w jedno- i dwuosobowych pokojach. 


Pensjonariusze będą mieli do dyspozycji m.in. Centrum Alzheimera, pokoje dla podopiecznych w stanie apalicznym oraz rozmaite sale (rehabilitacyjnaterapii zajęciowej oraz, na każdym piętrze, pobytu dziennego i spotkań z rodziną). Skorzystają też z kaplicy, biblioteki, gabinetu kosmetycznego, kuchni z restauracją, pomieszczenia z hydroteapią oraz tarasu widokowego.– Rezydencja Święta Jadwiga będzie drugim domem opieki Grupy ORPEA Polska we Wrocławiu. To miejsce, gdzie zamieszkają osoby starsze, które ze względu na wiek lub stan zdrowia wymagają troskliwej całodobowej opieki, aktywizacji i wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Zapewnimy mieszkańcom najwyższe standardy, zarówno pod względem infrastruktury, jak również pielęgnacji i opieki, opierając się na rozwiązaniach i ponad 30-letnim doświadczeniu Grupy ORPEA na świecie. Personel pielęgniarsko-opiekuńczy oraz zespół terapeutów zadba o komfort życia seniorów, a także bogaty program wydarzeń kulturalnych i rodzinnych – mówi Beata Leszczyńska, prezeska ORPEA Polska.

W ramach inwestycji zrealizowana zostanie przebudowa i rozbudowa części zespołu poszpitalnego, w tym części konwentowej, zlokalizowanej przy skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Traugutta. Składa się on z dwóch budynków, zbudowanych w stylu klasycystycznym w połowie XIX w., usytuowanych równolegle do ul. Pułaskiego. Historyczna forma ma zostać zachowana z dbałością o odtworzenie detalustolarki i niewielką ingerencją w postaci nowych elementów.


Zostały wykonane szczegółowe badania architektoniczne i konserwatorskie, dzięki którym elewacja dwóch budynków zostanie odrestaurowana tak, by nadać im pierwotny charakter. Generalnym wykonawca inwestycji jest firma HOCHTIEF Polska S.A. z Warszawy. Zakres prac obejmuje wykonanie "pod klucz". Obiekt zostanie oddany do użytku wiosną 2022 roku.

– Zawieszenie wiechy to zamknięcie ważnego etapu budowy domu opieki Święta Jadwiga i cieszę się, że wspólnie możemy świętować ten moment. Jest to kolejna istotna inwestycja w obszarze długoterminowej opieki i ochrony zdrowia, na którą czekają przyszli mieszkańcy. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie i ciężką pracę podczas realizacji tego projektu. Przed nami kolejny etap prac, do którego przystępujemy z pełną motywacją – mówi Tadeusz Blecha, prezes HOCHTIEF Polska.

Projekt przygotowała pracownia Mazur Arquitectos&Ingenieros Asociados Sp. z o.o. z Mirkowa.

Kolejne ośrodki w planach?

To będzie drugi obiekt tego typu we Wrocławiu należący do grupy Orpea. W styczniu 2018 roku zakupiła centrum Angel Care (obecnie Rezydencja na ul. Dyrekcyjnej), zamieszkałe przez 120 osób. Planuje je powiększyć o 100 łóżek. Firma nie wyklucza dalszej ekspansji we Wrocławiu.

– Widzimy duży potencjał miasta w obszarze opieki dla seniorów, jednak w najbliższej perspektywie skupiamy się na tych dwóch inwestycjach – mówiła Beata Leszczyńska.

Dodaje, że ich strategia opiera się na budowie domów opieki oraz klinik w największych polskich miejscowościach, dlatego Wrocław był oczywistym wyborem.

– Dodatkowo, wybieramy miejsca dobrze zlokalizowane i skomunikowane – chcemy, by nasi seniorzy mieszkali blisko infrastruktury miejskiej oraz instytucji kultury, czyli pozostawali w centrum tętniącego życiem miasta – stwierdzała prezes zarządu Orpea Polska.

Zdjęcia: Filip Heliasz - Facebook: Wrocław - Inwestycje Budowlane

Wizualizacje: materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Polska firma z branży e-commerce zwiększa wynajmowaną powierzchnię w w kompleksie Promenady Business Park
FLFH S.A., wiodąca polska firma z branży e-commerce, zdecydowała się na zwiększenie wynajmowanej pow...
Najemcy w Trójmieście już wynajęli więcej powierzchni biurowej niż w całym ubiegłym roku
Według raportu firmy doradczej Cresa, wolumen transakcji zawartych w pierwszych trzech kwartałach 20...
Przestronna sypialnia – kilka sposobów aranżacji
Sypialnia to przede wszystkim miejsce wypoczynku i relaksu. O ile w domu sypialnia może mieć dowolną...
Avenga zatrudni kolejnych 700 specjalistów IT
Avenga, międzynarodowy dostawca usług i doradców IT, planuje powiększyć swój zespół w Polsce o kolen...
Liczba nowych mieszkań wprowadzanych na warszawski rynek maleje
Liczba nowych mieszkań wprowadzanych na warszawski rynek maleje, co wpływa na poziom sprzedaży. Od l...
Panattoni współpracuje z AliExpress i Cainiao przy budowie pierwszego centrum fulfillmentowego w regionie CEE
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, został wybrany przez Cainiao, logistyc...
Dobre perspektywy dla najemców biur we Wrocławiu
Według raportu "Office Occupier: Rynek biurowy we Wrocławiu" firmy doradczej Cresa, wolumen transakc...
7R inwestuje w Bolesławcu. Wybuduje centrum dystrybucyjne 7R Park Bolesławiec [WIZUALIZACJA]
Kolejna duża inwestycja magazynowa na Dolnym Śląsku. Tym razem w zachodniej części tego regionu. W B...
W Warszawie otwarto największe centrum rozwoju technologii chmury Google w Europie
Google otwarło we wtorek, 26 października w Warszawie nowe biuro, które ma być największym...
We Wrocławiu trwa budowa Alei Wielkiej Wyspy i mostu Wschodniego [FILM + ZDJĘCIA]
We Wrocławiu trwa budowa jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w historii stolicy Dolnego Śl...