Coraz bliżej nowej inwestycji na Przedmieściu Oławskim. Powstanie 300 mieszkańźródło: Jakub Zazula

Coraz bliżej nowej inwestycji na Przedmieściu Oławskim. Powstanie 300 mieszkań

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Krakowska firma IMS-Budownictwo planuje budowę kompleksu mieszkalno-usługowego przy zbiegu ulicy Kościuszki i Pułaskiego. Trwa proces administracyjny dla tej inwestycji.
Pod koniec czerwca prezydent Wrocławia wydał postanowienie o odstąpieniu od konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia pod nazwą "Budowa zespołu budynków wielorodzinnych wraz z wydzieloną częścią usługową oraz dwukondygnacyjnym garażem podziemnym i infrastrukturą towarzyszącą przy ulicy Kościuszki 116-118, 120-122, 124a we Wrocławiu".
REKLAMA
To inwestycja, o której informowaliśmy już w marcu. W kwietniu inwestor, czyli krakowski deweloper IMS-Budownictwo, złożył wniosek o pozwolenie na budowę. Projekt przygotowuje biuro AP Szczepaniak.
Przy ulicy Kościuszki powstanie inwestycja mieszkaniowa obejmująca około 300 mieszkań oraz lokale usługowe – tłumaczyła nam w marcu Aleksandra Pałka z firmy IMS-Budownictwo.


Teren przy zbiegu ulicy Kościuszki i Pułaskiego, gdzie planowana jest inwestycja, to miejsce, w którym do niedawna stały pawilony m.in. z kebabem (zostały już rozebrane), znajdują się tam także warsztaty samochodowe.

Rosną Krakowskie Tarasy

IMS-Budownictwo to krakowski deweloper, który we Wrocławiu zadebiutował inwestycją Krakowskie Tarasy przy ulicy Krakowskiej 86. Pierwszy etap przedsięwzięcia jest już na ukończeniu, trwają przygotowania do drugiej fazy.W ramach pierwszego etapu powstał budynek o zróżnicowanej wysokości – od 6 do 14 kondygnacji. Znajdzie się w nim 179 mieszkań.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA