W zrewitalizowanej papierni na Przedmieściu Oławskim powstaną lofty

W zrewitalizowanej papierni na Przedmieściu Oławskim powstaną lofty

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Przedmieście Oławskie, tam gdzie mieści się okryty złą sławą ''wrocławski trójkąt bermudzki'' powoli zaczyna się zmieniać. Przykładem na to jest inwestycja przy ul. Kościuszki, gdzie dwa budynki XIX-wiecznej papierni są modernizowane i powstaną w nich lofty.

Niechlubne miano ''trójkąta bermudzkiego'' przylgnęło do dzielnicy, która zaczynała się przy pl. Wróblewskiego, jej południową granicę stanowiły tory kolejowe , a od północy - rzeka Oława. Później obszar ten zawężono do całkiem zgrabnego trójkąta wyznaczonego ulicami Traugutta, Kościuszki i Pułaskiego.

Było to miejsce gdzie zrodziło się wiele miejskich legend inspirowanych napisami na murach typu ''Bóg wybacza Trójkąt nigdy!'' czy ''Kto tu wejdzie nie wyjdzie stąd żywy'' czy też historiami o nożownikach czających się na zagubionych nieznajomych w zakamarkach ulicy Mierniczej czy Prądzyńskiego.

Teraz wrocławskie Przedmiecie Oławskie zaczyna się zmieniać. Od 2005 trwa tam rewitalizacja, która przywraca temu miejscu pierwotne piękno. Potencjał zaczęli też dostrzegać deweloperzy - jednym z najlepszych na to przykładów jest inwestycja pomiędzy ulicami Kościuszki, Pułaskiego i Komuny Paryskiej.

W rozległym kwartale przy ulicy Kościuszki powstaje zespół mieszkaniowy Nowa Papiernia. W pierwszym etapie inwestor (RED - Real Estate Development, międzynarodowy deweloper, który zrealizował wiele inwestycji komercyjnych i mieszkaniowych w Nowym Jorku, Bostonie, Chicago oraz Antwerpii) uporządkuje i zagospodaruje teren, odnowi elewacje sąsiadujących kamienic i zaadaptuje dwa budynki fabryki papieru z 1889 roku.

Powstaną tam lofty. Pojawi się też zupełnie nowy budynek mieszkalny, którego architektura będzie nawiązywała stylem do otoczenia. Prace już ruszyły i potrwają do pierwszego kwartału 2014. W kolejnych latach kompleks ma jeszcze się powiększyć. Łącznie w trzech budynkach powstaną 132 mieszkania. Ich metraż waha się od 35 mkw. do 100 mkw.

Ceny najtańszych lokali zaczynają się od niewiele ponad 6 tysięcy złotych za metr kwadratowy, a za najdroższe mieszkania trzeba zapłacić grubo powyżej 10 tysięcy złotych za mkw.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz