Tramwaje przestają jeździć na Księże, bo na Pułaskiego budują torowisko

Tramwaje przestają jeździć na Księże, bo na Pułaskiego budują torowisko

Wrocław
REKLAMA
Przez następne trzy miesiące mieszkańcy Księża Małego i Wielkiego, będą mogli z centrum miasta do swoich domów dostać się jedynie autobusem. Z powodu przebudowy ulicy Pułaskiego i torowiska na skrzyżowaniu z ul. Traugutta i pl. Wróblewskiego, tramwaje linii 3 i 5 zostaną zawieszone.
Dodatkowo na skrzyżowaniu Pułaskiego i Traugutta zwężona będzie jezdnia dla jadących w kierunku ul. Krakowskiej, jednak równocześnie ruchu nie będzie wstrzymywała sygnalizacja świetlna - informuje Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.
Zmiany w komunikacji spowodowane są przebudową ulicy Pułaskiego, w ciągu której na odcinku między ul. Kościuszki a pl. Wróblewskiego powstanie też wydzielone torowisko. Sama jezdnia ma już pierwszą warstwę nawierzchni, teraz główne prace skupiają się wokół układania nowych szyn. I właśnie nowe torowisko trzeba będzie połączyć z tym istniejącym na ul. Traugutta.
Przebudowa ulicy Pułaskiego ma być skończona przed piłkarskimi mistrzostwami Europy, które odbędą się we Wrocławiu w czerwcu. Ale tramwaje kursujące w stronę ulicy Krakowskiej mają powrócić na przełomie kwietnia i maja.
Tymczasem od końca stycznia za zawieszone linie 3 i 5 na trasy wyjedzie jedna linia 73. Taką trasą pojedzie: Pilczyce - Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Ruska - Kazimierza Wielkiego - Widok - Teatralna - Skargi - Kołłątaja - Piłsudskiego - pl. Legionów - Grabiszyńska - Cmentarz Grabiszyński
Cmentarz Grabiszyński - Grabiszyńska - pl. Legionów - Piłsudskiego - Kołłątaja - Skargi - Teatralna - Widok - Kazimierza Wielkiego - św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Lotnicza - Pilczyce
Na odcinku wyłączonym z komunikacji tramwajowej - tj. od ulicy Wierzbowej przez plac Dominikański, ulicę Traugutta, Krakowską, Opolską do pętli przy ulicy Tyskiej - zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa 703.
Pasażerowie, którzy skasują bilet w tramwaju linii 73, będą mogli kontynuować podróż na podstawie tego biletu autobusem linii 703 i odwrotnie.
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA