Na przebudowywanym odcinku ulicy Pułaskiego prace idą w szybkim tempie

Na przebudowywanym odcinku ulicy Pułaskiego prace idą w szybkim tempie

Wrocław
REKLAMA
Dzięki sprzyjającej pogodzie drogowcom, którzy zajmują się przebudową ulicy Pułaskiego w grudniu udało się wykonać sporo prac. Na początku tego tygodnia na jezdni udało się już ułożyć pierwszą warstwę asfaltu.
Wykonawca - firma Skanska zajmuje się przebudową torowiska w ul. Pułaskiego wraz z remontem jezdni i chodników. Prace na odcinku od pl. Wróblewskiego do ul. Kościuszki obejmują remont jezdni w istniejącym śladzie i chodników po stronie wschodniej, budowę ścieżki rowerowej i nowego chodnika po stronie zachodniej, budowę wydzielonego torowiska tramwajowego wraz z trakcją i infrastrukturą, budowę parkingów i jezdni manewrowych po zachodniej stronie torowiska, przebudowę istniejącej infrastruktury podziemnej w tym remont sieci MPWiK.
Stan ulicy Pułaskiego od lat przyprawiał kierowców o ból głowy. Spotykają się tutaj nie tylko samochody i tramwaje, ale to także szlak drogi krajowej nr 8, którą zanim powstała Autostradowa Obwodnica Wrocławia, przejeżdżało setki ciężarówek dziennie.
Po modernizacji ma być znacznie lepiej. - Zgodnie z projektem szerokość drogi nie zmienia się, ale zabrane z niej zostanie torowisko tramwajowe. Trudno tego nie nazwać polepszeniem - mówił nam niedawno Paweł Rychel, prezes zarządu spółki Wrocławskie Inwestycje, która nadzoruje przebudowę pierwszego fragmentu Pułaskiego.
REKLAMA
Przypomnijmy że realizacja inwestycji powinna zakończyć się do połowy 2012 roku. Jednak z uwagi na planowane mistrzostwa piłkarskie w umowie zawarto specjalny zapis obligujący wykonawcę do uruchomienia tramwaju przed Euro 2012. Wartość zadania to 17,8 mln zł, z czego nieco ponad 0,3 mln zł pochodzi z budżetu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.
Pozostała część ulicy Pułaskiego (między Kościuszki a Małachowskiego) będzie przebudowana po Euro 2012. Dokładny termin nie jest na razie znany, gdyż w tym miejscu najpierw trzeba zakończyć wysiedlanie lokatorów i wyburzyć kamienice. Niewykluczone, że jeśli znajdą się na to pieniądze, prace ruszą jesienią przyszłego roku.
Autor: Jarosław Garbacz

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA