Vozilla z 40 nowymi, elektrycznymi Renault ZOE

Vozilla z 40 nowymi, elektrycznymi Renault ZOE

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
Czterdzieści elektrycznych Renault ZOE udostępniono do wypożyczenia w popularnych lokalizacjach we Wrocławiu za pośrednictwem Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych Vozilla.
Wypożyczenie auta na minuty odbywa się przy pomocy aplikacji mobilnej. ZOE można rozpoznać po zdjęciu oraz wyszukać, korzystając z opcji filtrowania. Vozilla jest liderem elektrycznego carsharingu w Polsce.
– Bardzo cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z Vozillą, ponieważ naszym wspólnym celem jest promowanie elektromobilności. Samochody elektryczne mogą poprawić jakość życia w miastach dzięki swojej bezgłośnej jeździe i zerowej emisji spalin. Wysoki zasięg i niskie koszty eksploatacji, a także typowo miejski charakter Renault ZOE sprawiają, że ten model idealnie sprawdza się w carsharingu – mówi Andrzej Gemra, zastępca dyrektora Renault Terytorium East ds. efektywności i rozwoju nowych projektów.
Renault ZOE trafiły do floty Vozilli dzięki współpracy Renault Polska, miasta Wrocław, firmy Enigma, która jest operatorem systemu Vozilla, oraz koncesjonera Renault, firmy Nawrot Sp. z o.o. Renault ZOE to kompaktowy samochód w 100% elektryczny o największym realnym zasięgu w swojej klasie, nawet 300 km. Auto oferuje komfortową, niezwykle płynną jazdę, a także jest przyjazne dla środowiska, ponieważ nie emituje spalin ani hałasu silnika. Renault ZOE wyposażone jest w system multimedialny z 7-calowym ekranem dotykowym Renault R-LINK Evolution. Umożliwia on planowanie tras przejazdu, przeglądanie e-maili, słuchanie ulubionej muzyki i pobieranie aplikacji z R-LINK Store. Auto posiada również m.in. automatyczną klimatyzację, system kontroli ciśnienia w oponach oraz układ kontroli toru jazdy ESC.
Renault uczestniczy w rozwoju elektrycznego carsharingu w europejskich miastach. W Madrycie do dyspozycji mieszkańców dostępnych jest 500 Renault ZOE, a w Paryżu można wypożyczyć jedno ze 100 ZOE i 20 pojazdów Twizy. Carsharing sprzyja ograniczeniu liczby samochodów oraz miejsc parkingowych w miastach, ponieważ dzięki mobilności na żądanie wiele osób może zrezygnować z posiadania własnego auta.
REKLAMA
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA