NORMA Polska rozbudowała swoją fabrykę automotive na Śląskuźródło: NORMA Group

NORMA Polska rozbudowała swoją fabrykę automotive na Śląsku

Orzech
Orzech
REKLAMA
Firma NORMA Group kilka tygodni temu oficjalnie zakończyła rozbudowę swojego polskiego zakładu produkcyjnego z branży automotive (NORMA Polska) zlokalizowanego w Sławniowie w gminie Pilica w województwie śląskim. W ramach inwestycji wybudowana została nowa hala produkcyjna. Koszt jej budowy wyniósł około 3 milionów euro.
Dzięki nowej hali zakład powiększa swoją powierzchnię produkcyjną o około jedną trzecią. Zwiększone moce produkcyjne zostaną wykorzystane przede wszystkim do pokrycia rosnącego zapotrzebowania na systemy chłodzenia baterii. Zazwyczaj systemy fluid dla pojazdów elektrycznych są dłuższe, bardziej złożone i posiadają więcej połączeń w porównaniu z systemami wody chłodzącej dla samochodów z silnikiem spalinowym. Polski zespół rozpocznie produkcję wytłaczanych rur wielowarstwowych w dużych ilościach. 
W nowej hali ustawiono i uruchomiono w sumie pięć linii ekstruzyjnych. Obecnie instalowany jest nowy, w pełni automatyczny system podawania surowców dla wszystkich maszyn. W związku z rozbudową zakładu przewidywany jest wzrost ilości osób zatrudnionych. NORMA Polska zatrudnia aktualnie około 500 pracowników. Dzięki nowej inwestycji firma planuje zwiększyć zatrudnienie o kolejnych 100-150 osób.
– To jest inwestycja związana z rozwojem Normy w Polsce. I z nowymi projektami, które zaplanowano w ciągu dwóch trzech najbliższych lat. Zarząd Norma Group zdecydował umiejscowić te inwestycje w Polsce. Konkretnie w gminie Pilica – mówi Krzysztof Skowroński, dyrektor zarządzający Norma Polska sp. z o.o. w Sławniowie.
– Jest to nowa grupa produktów dla naszego zakładu i równocześnie doskonała okazja dla zespołu, aby wzbogacić swoją wiedzę i odnieść sukces – mówi Urszula Witkowska, Senior Director Operations Fluid Norma Group.
Budowa została ukończona w ciągu jednego roku, zgodnie z planem, pomimo pandemii COVID-19. Nowa powierzchnia obejmuje również dok magazynowy dla zoptymalizowanego załadunku i rozładunku pojazdów. Nowa strategia logistyczna jest kluczowym aspektem najbardziej efektywnego zintegrowania nowej hali z całym zakładem.
REKLAMA
– Podjęliśmy decyzję o inwestycji w tym miejscu, gdyż właśnie tutaj znajdujemy się w samym sercu Europy i dzięki temu jesteśmy blisko naszych europejskich klientów oraz partnerów biznesowych – powiedział w swoim przemówieniu Friedrich Klein, Członek Zarządu oraz COO Norma Group. 
– Rozbudowa zakładu jest naszym zobowiązaniem wobec Norma Polska jako wyjątkowej lokalizacji dla najnowocześniejszych technologii łączenia oraz wobec zmotywowanych do działania pracowników – dodał Klein.

O inwestorze:

NORMA Polska sp. z o.o. jest zakładem produkcyjnym realizującym bezpośrednie dostawy do klientów z branży motoryzacyjnej. NORMA Polska wykonuje montaż elementów plastikowych i systemów przepływowych oraz wytłaczanie rurek korugowanych. Odbiorcami są wiodący producenci samochodów lub ich dostawcy. Główne firmy, które są odbiorcami produktów Grupy NORMA to: BMW, Volkswagen, Scania, Peugeot, Renault.
Grupa NORMA powstała w 2006 roku w wyniku połączenia Grupy ABA i NORMA. W 2007 roku NORMA przejęła Breeze Industrial Products Corporation, która dała firmie silną pozycję w USA.

Źródło: Norma Polska

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Mitchell52(gość)
Thank you for posting that it could be just the thing to give inspiration to someone who needs it! Keep up the great work! https://www.onevanilla.run/
Ślązak(gość)
Na Śląsku czy Górnym Śląsku? Śląsk to bardzo szerokie pojęcie, równie dobrze mogłoby chodzić o fabrykę w Zielonej Górze albo Głubczycach.
REKLAMA