We Wrocławiu cieszymy się z Euro bardziej niż w innych miastach

We Wrocławiu cieszymy się z Euro bardziej niż w innych miastach

Wrocław
REKLAMA

Aż 85 procent wrocławian jest zadowolonych, że w czerwcu w naszym mieście odbędą się mecze piłkarskich mistrzostw Europy. To najlepszy wynik spośród wszystkich polskich miast-gospodarzy Euro 2012. A wśród inwestycji przeprowadzonych w związku z turniejem, największą radość mieszkańców stolicy Dolnego Śląska wywołała budowa Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Zdecydowany entuzjazm w związku z Euro 2012 wykazuje ponad połowa wrocławian (dokładnie 50,6 proc.), a raczej zadowolonych jest blisko 35 proc. mieszkańców naszego miasta. W sumie organizację mistrzostw Europy popiera więc u nas 85 proc. osób. Euro 2012 nie podoba się 6 proc. mieszkańców Wrocławia, a 8 proc. nie ma na ten temat zdania.

- Zazwyczaj jest tak, że po przyznaniu prawa do organizacji imprezy nastaje wśród mieszkańców euforia, która w następnych latach sukcesywnie spada. A u nas poziom zadowolenia jest wciąż bardzo wysoki – komentuje wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj.

Stolica Dolnego Śląska wypada pod tym względem najlepiej spośród wszystkich polskich miast, które będą gościć piłkarzy podczas czerwcowego turnieju. W Warszawie zadowolenie wyraża 79 proc. mieszkańców („na nie” jest 15 proc. warszawian), z organizacji mistrzostw cieszy się 77 proc. gdańszczan (niezadowolonych jest 11 proc. z nich), natomiast najmniej zwolenników Euro znajdziemy w Poznaniu (75 proc. przy 17 proc. przeciwników).


Wrocławianie pozytywnie oceniają też stopień przygotowań naszego miasta do turnieju – w skali od 1 do 10 średnia ocena to 6,46 punktu.

- To taka szkolna „czwórka” i jednocześnie najwyższa ocena spośród wszystkich polskich miast – mówi Maciej Bluj.

Rzeczywiście, mieszkańcy pozostałych miast-gospodarzy gorzej oceniają przygotowania do turnieju. W Warszawie średnia nota to 6,18 punktu, w Poznaniu – 5,5 pkt., a w Gdańsku 6,23 punktu.

Przedstawiciele instytutu „Homo Homini” sprawdzili też, które inwestycje przeprowadzone w związku z Euro 2012 cieszą się największym powodzeniem mieszkańców. Wrocławianie za zdecydowanie najpotrzebniejszą uważają Autostradową Obwodnicę Wrocławia – 91 proc. mieszkańców naszego miasta jest zdania, że AOW dobrze służy miastu. Z tego aż 82,6 proc. wrocławian jest zdecydowanie „na tak”, a tylko niecały 1 proc. myśli, że budowa obwodnicy była niepotrzebna. Mniej zwolenników ma nowy terminal lotniczy (77 proc.) i stadion miejski (76 proc.).

Badanie przeprowadził instytut „Homo Homini”. Pod koniec marca ankieterzy przepytali po 500 osób z każdego polskiego miasta, w którym rozegrane zostaną mecze Euro 2012.

REKLAMA
Autor: Tomek Matejuk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA