Wrocławianie pojechali na rowerach miejskich już ćwierć miliona razy

Wrocławianie pojechali na rowerach miejskich już ćwierć miliona razy

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

System Wrocławskiego Roweru Miejskiego zarejestrował ćwierćmilionowe wypożyczenie. Operator Nextbike Polska odnotował je na koncie użytkownika, który z roweru skorzystał po raz 137. Za rekordowe wypożyczenie firma nagrodziła fana dwóch kółek voucherem na bezpłatne przejazdy.

WRM działa od czerwca zeszłego roku. Dotychczas zarejestrowało się w nim ponad 38 tys. mieszkańców Wrocławia i nie tylko. Wśród użytkowników wrocławskich rowerów są bowiem także mieszkańcy Częstochowy, Głogowa, Jeleniej Góry, Kielc, a nawet Kołobrzegu.

W trwającym od marca drugim sezonie WRM, w którym przy 32 stacjach, można wypożyczyć łącznie 200 rowerów, najczęściej sięgano po nie w maju, kiedy to system naliczył ponad 25 tys. wypożyczeń.


Dziennie rejestruje ich ok. 750. Niezmiennie średnia trasa przejazdu to 2 km, które rowerzyści pokonują w niespełna 20 minut.

– Popularność bezobsługowych wypożyczalni rowerowych we Wrocławiu, które jako jedno z pierwszych miast w kraju uruchomiło system Nextbike sprawiła, że na rowery miejskie postawiły też inne miasta – Poznań, Opole i Warszawa. Dzięki temu ze wszystkich systemów Nextbike w Polsce dziś korzysta łącznie ponad 102 000 użytkowników – podkreśla Anna Knowska z biura prasowego Nextbike.

REKLAMA
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA