Wrocław: Wyniki finansowe Lokum Deweloper po I półroczu 2018 r.

Wrocław: Wyniki finansowe Lokum Deweloper po I półroczu 2018 r.

Orzech
Orzech
REKLAMA
W I półroczu 2018 r. Grupa Lokum Deweloper rozpoznała w wyniku finansowym 24 lokale z projektów zakończonych w 2017 r., odnotowując 13,5 mln zł przychodów ze sprzedaży i stratę netto 7,6 mln zł.
Zgodnie z harmonogramem realizacji inwestycji większość lokali zostanie przekazana Klientom i ujęta w wyniku finansowym w drugiej połowie roku. Potencjał rozpoznań na 2018 r. obejmuje 973 lokale. Na koniec czerwca został zrealizowany już w 84%.
– Wynik finansowy I półrocza 2018 r. jest ściśle związany z harmonogramem realizacji inwestycji – podobnie jak w zeszłym roku kumulacja odbiorów zaplanowana jest na III i IV kwartał. Jeszcze w sierpniu planujemy rozpocząć przekazywanie mieszkań z etapów IIb i Va osiedla Lokum Victoria we Wrocławiu oraz lokali z pierwszego etapu osiedla Lokum Siesta w Krakowie. W kolejnych miesiącach oddamy do użytkowania pierwszy etap osiedla Lokum Vista w Krakowie oraz lokale z kolejnych dwóch etapów osiedla Lokum Victoria we Wrocławiu – mówi Bartosz Kuźniar, prezes zarządu Lokum Deweloper.
Model biznesowy Lokum Deweloper zakłada prowadzenie projektów deweloperskich w roli generalnego wykonawcy, co umożliwia kontrolę i optymalizację kosztów, skrócenie czasu realizacji i zapewnienie najwyższej jakości prowadzonych inwestycji. Stabilna sytuacja finansowa pozwala Spółce na budowę większości inwestycji ze środków własnych, przy nieznacznym udziale finansowania zewnętrznego.
REKLAMA
– Mimo zauważalnych trudności na rynku deweloperskim, braku wykwalifikowanej siły roboczej czy deficytu materiałów budowlanych, nasze projekty powstają zgodnie z założonymi terminami. Wkrótce rozpoczniemy kilkumiesięczny cykl odbiorów lokali zrealizowanych w tym roku, co umożliwi nam rozpoznanie ich w wyniku finansowym 2018 r. – mówi Bartosz Kuźniar.
W pierwszych dwóch kwartałach 2018 r. Spółka sprzedała 531 lokali, co w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, daje wzrost o 21%. W tym czasie podpisano łącznie 699 umów rezerwacyjnych, przedwstępnych i deweloperskich, odnotowując wzrost r/r o 11% (628 umów w 2017 r.).
– Osiągnięty poziom sprzedaży jest zgodny z naszymi prognozami. Klienci poszukują dobrze zlokalizowanych inwestycji o podwyższonym standardzie, dlatego nasze osiedla cieszą się dużym zainteresowaniem. Pomimo wzrostu cen, planujemy w tym roku wypracować wynik zbliżony do zeszłorocznego, czyli przekroczyć poziom 1000 sprzedanych lokali – dodaje Bartosz Kuźniar.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA