Wrocław: Z sąsiedztwa kamienic zniknie warsztat samochodowy, a powstanie budynek mieszkalny? Jest na sprzedażźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Z sąsiedztwa kamienic zniknie warsztat samochodowy, a powstanie budynek mieszkalny? Jest na sprzedaż

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Miasto zamierza sprzedać nieruchomość położoną blisko zbiegu ulic Brzeskiej i Stacha Świstackiego, w pobliżu trasy kolejowej. Przyszły inwestor może zbudować tam m.in. blok, hotel albo biurowiec.

Prezydent miasta przedstawił 30 grudnia wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży. Znajduje się przy ul. Świstackiego 26 na Przedmieściu Oławskim (w sąsiedztwie zabytkowych kamienic). Cena wywoławcza w planowanym przetargu wyniesie 1 mln 600 tys. zł (zwolnione z podatku VAT).

Powierzchnia działki nr 42/5 to 544 mkw. Stoją na niej parterowy budynek handlowo-usługowy (wykorzystywany jako warsztat samochodowy) oraz obiekt gospodarczy, o łącznej pow. użytkowej 171 mkw. Umowy najmu lokalu i dzierżawy terenu są zawarte na czas nieoznaczony.
UM Wrocławia
Plan miejscowy przewiduje w tej lokalizacji przede wszystkim zabudowę wielorodzinną, hotelową lub usługową (biura, edukacja, handel, czy gastronomia). Nowy obiekt może być wyższy od czteropiętrowych kamienic przy ul. Brzeskiej 1-3 maksymalnie o 1 m. Inwestor musi podkreślić jego narożniki "poprzez akcenty architektoniczne". Ponadto uwzględni w przyszłym projekcie obecność czterech okien na ścianie szczytowej budynku przy ul. Świstackiego 24. Zapewni jedno miejsce postojowe na każde mieszkanie, 12 na 1 000 mkw. pow. użytkowej usług lub 20 na 100 miejsc noclegowych w przypadku hotelu.
REKLAMA
UM Wrocławia

Nowe osiedle i sprzedaż ciągu kamienic

Miasto planuje sprzedać jeszcze jedną nieruchomość w okolicy. Chodzi o kompleks opuszczonych kamienic przy ul. Pułaskiego. Przed laty urzędnicy chcieli je zburzyć, poszerzyć drogę i wydzielić torowisko tramwajowe. Aktualnie przygotowują działki do sprzedaży. O szczegółach pisaliśmy w marcu ubiegłego roku.A pomiędzy jednym a drugim trenem ma powstać nowe osiedle. W lipcu donosiliśmy, że Atal S.A. stara się o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego z wydzieloną częścią usługową i hotelarską, a także wbudowanym garażem oraz rozbiórkę 11 obiektów. Wycofał jednak wniosek, podobnie jak ten o zgodę na wyburzenie magazynu. Od zeszłego roku wciąż czeka jeszcze na dwa pozwolenia dotyczący realizacji budynku wielorodzinnego. W projekt zaangażowane są wrocławskie biura AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp. k. oraz Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o.


Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA