Na Karłowicach powstanie biurowiec. Będą wyburzeniaźródło: UM Wrocławia

Na Karłowicach powstanie biurowiec. Będą wyburzenia

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Rodis Development, wrocławski deweloper, planuje kolejną inwestycję komercyjną. Tym razem stawia na Karłowice. Biurowiec ma powstać przy ulicy Żmigrodzkiej 81-83, blisko ul. Kamieńskiego.
Inwestor złożył w połowie sierpnia wniosek o pozwolenie na rozbiórkę istniejących obiektów budowlanych na działce nr 50. To prywatny teren o powierzchni ponad 2,3 tys. mkw. Znajduje się tam warsztat samochodowy Auto Glass Jan Puć.
UM Wrocławia
Rodis Developmentnie otrzymał jeszcze zgody na wyburzenie. 6 września trafił jednak do urzędu wniosek o pozwolenie na budowę w tej lokalizacji budynku biurowego. Za projekt odpowiada Małgorzata Mazurczak-Nowak.

Dotychczasowa działalność

REKLAMA
To będzie już szósta inwestycja biurowa tego dewelopera. W przygotowaniu jest Rodis Karkonoska. Będzie się mieścić tuż przy Parku Handlowym Auchan Bielany.
Zaprojektowaliśmy wysoki budynek – 55 metrów – o funkcji biurowo-usługowej, który, mamy nadzieję, ze względu na swój charakter i położenie, stanie się charakterystycznym punktem odniesienia przy południowej granicy Wrocławia. Autorem projektu są architekci z pracowni Maćków – wyjaśniał nam Arkadiusz Rodziewicz, wiceprezes zarządu Rodis Development.
materiały inwestora
W aktualnej ofercie Rodis Development znajdują się VIC House, przy Zwycięskiej 20a, oraz Wyścigowa 56 Center. Ich powierzchnia użytkowa to odpowiednio około 2,5 i 2,4 tys. mkw.
Na koncie dewelopera znajdują się również inwestycje mieszkaniowe. Cztery z nich są już sprzedane, a jedna, Ville Zagony, aktualna. To kompleks czterech willi miejskich przy ulicy Zagony 53 na Muchoborze Wielkim.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA