Wrocław: Znana jest już data otwarcia pierwszego w Polsce sklepu niemieckiej sieci Dm-drogerieWikimedia Commons / LukaGagula

Wrocław: Znana jest już data otwarcia pierwszego w Polsce sklepu niemieckiej sieci Dm-drogerie

Orzech
Orzech
Park Handlowy Galaktyka
adresWrocław, Ślężna 130-134
inwestorNapollo
projektantQ2Studio
REKLAMA

Znana niemiecka sieć sklepów drogeryjnych Dm-drogerie markt GmbH rozpoczyna działalność w Polsce. We Wrocławiu zdecydowała się ulokować swoją centralę na całą Polskę i tu też otworzy swój pierwszy sklep.

Teraz sieć podała datę otwarcia pierwszej drogerii DM w Polsce – we Wrocławiu, w Parku Handlowym Galaktyka przy ul. Ślężnej 130-134. Sklep będzie miał powierzchnię 660 mkw. Oficjalne otwarcie nastąpi 21 kwietnia, o godz. 8:00.

– Polska to kolejny, niezwykle interesujący rynek, w którym z ogromną radością rozpoczynamy swoją działalność. Polskim konsumentom zaproponujemy ponad 10 tysięcy produktów w zawsze korzystnych cenach. Większość z nich poza naszym sklepem we Wrocławiu będzie także dostępna w sklepie online: www.dm.pl oraz w aplikacji "Mój dm" – mówi Markus Trojansky, General Manager w Polsce.

Marki dm, które zadebiutują w naszym kraju to: ALANA, alverde NATURKOSMETIK, babylove, Balea, Balea MEN, Dein Bestes, Denkmit, dmBio, DONTODENT, ebelin, Fascino, Jessa, Langhaarmädch, Mivolis, Paradies, Profissimo, PUSBLU, réell'e, Squitofree, Sanft&Sicher, Saubär, Saugstark&Sicher, SEINZ., Soft&Sicher, Sportness, SUNDANCE, trend IT UP Visiomax.

Planowane są też kolejne sklepy w innych dolnośląskich miastach – na początek w Jeleniej Górze i Lubaniu.

We Wrocławiu ulokowana została także centrala Dm-drogerie markt GmbH na Polskę. Na razie brak oficjalnych informacji na temat ilości osób, jaka zostanie zatrudniona we Wrocławiu. Wiadomo, że firma planuje dużą ekspansję na polskim rynku, jednak ma być ona stopniowa. Zatrudnienie w polskiej centrali rosnąć ma wraz z ilością otwieranych sklepów.

REKLAMA
fot. Mariusz Bartodziej

O firmie:

Dm-drogerie markt GmbH to sieć sklepów detalicznych z siedzibą w Karlsruhe w Niemczech, które sprzedają kosmetyki, artykuły medyczne, artykuły gospodarstwa domowego i zdrową żywność.

W swoim sektorze sprzedaży Dm-drogerie markt jest największym sprzedawcą detalicznym w Niemczech pod względem przychodów. Firma posiada ponad 3500 sklepów w trzynastu krajach europejskich.

W latach 70-tych posiadała sklepy wyłącznie w Niemczech i Austrii. W latach 90-tych XX wieku otworzyła sklepy w Czechach, na Węgrzech, Słowenii, Słowacji i Chorwacji. W 2000 roku firma rozszerzyła swoją działalność na Serbię, Bośnię i Hercegowinę, Rumunię, Bułgarię, Macedonię Północną i Włochy.

Tylko w samych Niemczech Dm-drogerie markt GmbH zatrudnia aktualnie ponad 41 000 pracowników. W całej Europie, w 13 krajach firma zatrudnia ponad 62 500 osób. Teraz firma zdecydowała się na wejście do Polski.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA