Wrocławskie lotnisko dostanie rządową dotację za straty spowodowane pandemiąźródło: Port Lotniczy Wrocław

Wrocławskie lotnisko dostanie rządową dotację za straty spowodowane pandemią

REKLAMA
Najprawdopodobniej w listopadzie Port Lotniczy Wrocław otrzyma rządową dotację za straty, jakie to lotnisko poniosło w związku z trwającym kilka miesięcy okresem zawieszenia lotów z powodu epidemii koronawirusa.
Zakaz lotów obowiązywał w Polsce od połowy marca do 1 czerwca w przypadku połączeń krajowych i do 17 czerwca - międzynarodowych. 
Polski rząd zatwierdził specjalny program pomocy, który ma zrekompensować 14 lotniskom w Polsce straty, które te porty lotnicze poniosły w związku z pandemią koronawirusa. Na ten cel została przeznaczona kwota około 142 mln zł. Z tej sumy wrocławskie lotnisko ma otrzymać około 10 mln zł.
fot. alsen strasse 67
REKLAMA
- Będzie to stanowić rekompensatę części kosztów, jakie od marca do czerwca tego roku poniósł Port Lotniczy we Wrocławiu w związku z brakiem operacji pasażerskich i koniecznością utrzymania lotniska w gotowości na potrzeby transportów sanitarnych i lotów wojskowych. Kwota ma zostać wypłacona spółce prawdopodobnie w listopadzie - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
fot. alsen strasse 67
Zapewnia także, że do czasu otrzymania pomocy od polskiego rządu, działalność Portu Lotniczego Wrocław jest w pełni zabezpieczona dzięki wdrożonym działaniom optymalizującym koszty działalności lotniska i posiadanym własnym środkom finansowym.

- Sytuacja jest poważna, tak jak wszystkich podmiotów funkcjonujących aktualnie na rynku lotniczym, ale w przypadku wrocławskiego lotniska - stabilna - informuje Dariusz Kuś.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Paweł(gość)
Co to jest 10mln dla takiego lotniska, na papier i środki do kibli starczy może
REKLAMA