DODAJ

Wybory w Gminie Długołęka. Gdzie i kiedy głosować?

Długołęka
Wybory w Gminie Długołęka.
Mariusz Bartodziej
2018-10-10 12:33:52
Gmina została podzielna na 17 obwodów. Głosy można oddawać osobiście 21 października w siedzibach komisji, a w wyjątkowych sytuacjach także przez pełnomocnika bądź korespondencyjnie. Głosować mogą również osoby niezameldowane na stałe, dzięki wpisowi do rejestru wyborców.

Do głosowania w gminie uprawnia wpis do rejestru wyborców. Osoby zameldowane na pobyt stały znajdują się w nim z urzędu. Pozostali muszą złożyć stosowny wniosek, by do niego trafić. Urzędnicy odpowiadają w ciągu trzech dni.

Można oddać cztery głosy: na radnego powiatu (z gminy Długołęka będzie ich 5), radnego sejmiku województwa (z okręgu wyborczego z powiatem wrocławskim będzie ich 8) na wójta oraz na radnego gminy. W ostatnim przypadku gmina Długołęka została podzielona na cztery okręgi. W pierwszym (Kiełczów, Kiełczówek i Wilczyce) będzie do rozdysponowania sześć mandatów. W pozostałych po pięć.

Okręg nr 2: Brzezia Łąka, Oleśniczka, Kątna, Pietrzykowice, Borowa, Bielawa, Stępin, Raków, Piecowice, Śliwice, Dobroszów Oleśnicki, Dąbrowica, Januszkowice, Jaksonowice, Michałowice, Kępa.

Okręg nr 3: Długołęka, Mirków, Kamień, Byków.

Okręg nr 4: Łozina, Budziwojowice, Bąków, Łosice, Pasikurowice, Ramiszów, Pruszowice, Siedlec, Godzieszowa, Tokary, Bukowina, Szczodre, Domaszczyn, Węgrów, Bierzyce, Krakowiany, Zaprężyn, Skała.

Głosować będzie można w lokalach wyborczych 21 października od 7 do 21. Gmina jest podzielona na siedemnaście obwodów. Siedziby komisji znajdują się w szkołach bądź świetlicach. Szczegółowa rozpiska znajduje się poniżej.

Gmina Długołęka


Zdjęcie główne: pixabay.com