Z Trójmiasta do granicy z Czechami można przejechać już całą autostradą A1

Z Trójmiasta do granicy z Czechami można przejechać już całą autostradą A1

Orzech
Orzech

Z Trójmiasta do granicy z Czechami można przejechać już dwujezdniową drogą! Zakończono kolejny etap prac na budowie A1 pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. Oddano do ruchu ostatni, blisko 7-kilometrowy odcinek drugiej jezdni w kierunku Katowic, a kierowcy mają do dyspozycji trzy pasy ruchu.

Ograniczenia pozostają

Nie oznacza to jednak możliwości jazdy z autostradową prędkością 140 km/h. W dalszym ciągu bowiem poruszamy się po placu budowy. Jadący w kierunku południowym, mimo że mają do dyspozycji jezdnię o trzech pasach ruchu, mogą poruszać się z prędkością 100 km/h. Na jezdni prowadzącej w kierunku Łodzi, po której dotychczas jeździliśmy w obu kierunkach, sytuacja wygląda jeszcze inaczej. Wykonawca dopiero teraz będzie mógł usunąć tzw. separatory i nanieść docelowe oznakowanie poziome. Do chwili zakończenia tych prac będzie tu obowiązywało ograniczenie do 70 km/h. Oceniamy, że przy obecnej pogodzie zajmie to około miesiąca. Dopiero wówczas limit prędkości zostanie podniesiony do 100 km/h dla jadących w stronę Łodzi i Gdańska.

REKLAMA