Z Warszawy prosto do Arabii Saudyjskiej w niecałe 7 godzin! PLL LOT uruchomią połączenie z RijademPLL LOT / Fot. Jacek Bonczek

Z Warszawy prosto do Arabii Saudyjskiej w niecałe 7 godzin! PLL LOT uruchomią połączenie z Rijadem

REKLAMA

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią kolejne nowe, międzykontynentalne bezpośrednie połączenie lotnicze. W 2024 roku rozpoczną się regularne loty na trasie z Warszawy do Rijadu w Arabii Saudyjskiej. To kolejny krok zgodny z długoterminową strategią Polskich Linii Lotniczych LOT na lata 2024-2028.

Bilety na loty z Polski do Arabii Saudyjskiej są dostępne w systemach rezerwacyjnych od 6 grudnia, a inauguracja lotów planowana jest na 4 czerwca 2024 roku. Loty z Warszawy do Rijadu będą odbywać się trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i niedziele, o godzinie 15:20. W kierunku powrotnym samoloty będą zabierać pasażerów w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 1:25 czasu lokalnego. Cała podróż z Warszawy do stolicy Arabii Saudyjskiej zajmie 6,5 godziny.

– Planując siatkę połączeń staramy się dostarczać naszym pasażerom inspiracji do odkrywania świata. Dlatego cieszy nas otwarcie Arabii Saudyjskiej na turystykę, czego najlepszym dowodem jest umowa o bezpośrednich połączeniach lotniczych między tym krajem a Polską oraz ułatwienia wjazdowe dla obywateli Unii Europejskiej. Wierzę, że Rijad będzie interesującym kierunkiem dla osób, które lubią poznawać nowe, nieoczywiste miejsca. Jednocześnie, z uwagi na rosnącą współpracę gospodarczą oraz dużą liczbę prowadzonych inwestycji, Arabia Saudyjska stanowi perspektywiczny rynek dla polskiego biznesu – mówi Michał Fijoł, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Bezpośrednie połączenie z Rijadem Polskie Linie Lotnicze LOT będą obsługiwały samolotem Boeing 737 MAX 8.

REKLAMA
PLL LOT
PLL LOT
PLL LOT / Fot. Jacek Bonczek

Bezpośrednie połączenie z Rijadem to kolejna trasa (po stolicy Grecji Atenach), która zostanie uruchomiona zgodnie z długoterminową strategią Polskich Linii Lotniczych LOT na lata 2024-2028.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA