Zabytkowa fabryka Wigencja przy OFF Piotrkowska w Łodzi jest już po rewitalizacji lodz.pl

Zabytkowa fabryka Wigencja przy OFF Piotrkowska w Łodzi jest już po rewitalizacji

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

W Łodzi dobiegła końca rewitalizacja 100-letniej fabryki Wigencja przy ul. Sienkiewicza 75/77 w dzielnicy Śródmieście. Rok 2023 to pora na to, by do przestrzeni łączącej industrialny charakter z nowoczesnością wprowadzili się pierwsi kulturalni lokatorzy.

Wigencja jest jedną z najciekawszych i najdroższych realizacji w programie łódzkiej rewitalizacji – wartość tej inwestycji to blisko 42 mln zł. Duża kubatura budynków pozwoliła na umieszczenie tu dwóch profesjonalnie wyposażonych scen teatru oraz stworzenie centrum spotkania ze sztuką współczesną. Znalazły się tu przestrzenie na sale prób, pracownie kreatywne oraz edukacyjne. W nowych pofabrycznych wnętrzach swoją siedzibę będzie miał Teatr Pinokio oraz biblioteka i restauracja rodzinna.

Generalnym wykonawcą inwestycji była Mostostal Warszawa S.A. Dawny Zespół Fabryczny Łódzkiej Przędzalni "Wigencja" Maurycego Wohlmana i Adolfa Goldmana powstał w 1922 roku.

lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
REKLAMA
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl

Zrewitalizowany obiekt ma stać się siedzibą Centrum Sztuki Współczesnej dla Dzieci i Młodzieży. W budynku mieścić się będzie również teatr "Pinokio", dwie nowoczesne sale teatralne, foyer, pracownie artystyczne, garderoby, sale edukacyjne i restauracja. Pofabryczny kompleks ma stać się także miejscem dla lokalnych stowarzyszeń artystycznych, które będą mogły korzystać z tamtejszych warsztatów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA