Zabytkowy park w Pietrzykowicach pod Wrocławiem otrzymał nowe drzewaMateriały prasowe

Zabytkowy park w Pietrzykowicach pod Wrocławiem otrzymał nowe drzewa

Orzech
Orzech
REKLAMA

Mieszkańcy gminy Kąty Wrocławskie spacerujący po pietrzykowickim parku mogą już na bieżąco obserwować wzrost 35-ciu nowych drzew i krzewów. Akcję sadzenia platanów, klonów i pigwowców zrealizowała fundacja Aeris Futuro we współpracy z firmą Kyndryl, która zasponsorowała drzewka. W wydarzeniu wzięło udział 30-stu woluntariuszy z globalnego Centrum Usług Kyndryl GSDC we Wrocławiu.

Zabytkowy park gminny w Pietrzykowicach został oddany do użytku mieszkańcom w kwietniu 2020 roku po gruntownej rewitalizacji. W ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych w przestrzeni parkowej pojawiły się m.in. alejki z ławkami i oświetleniem, a także punkt widokowy. Jednak wichury i burze, które przetoczyły się przez region dolnośląski na początku 2022 roku doprowadziły do zniszczenia wielu drzew w parku.

Inicjatywy ponownego zadrzewienia gminnego ogrodu spacerowego podjęły się fundacja Aeris Futuro przy wsparciu finansowym i wolontariackim firmy technologicznej Kyndryl. Fundacja już od 14 lat zajmuje się sadzeniem drzew i edukacją proekologiczną społeczeństwa. W ramach różnych akcji na przestrzeni lat organizacja posadziła prawie 1,7 mln drzew przyczyniając się tym do znacznego zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery.

Materiały prasowe
REKLAMA

Sporo o działaniach proekologicznych wie również Kyndryl. Firma działa w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju w codziennej pracy, m.in. dążąc do redukcji wytwarzanego śladu węglowego w swoich biurach w ponad 60 krajach.

– Dokładnie rok temu zainicjowaliśmy program sadzenia drzew wspólnie z międzynarodową organizacją One Tree Planted. W ramach tej inicjatywy posadziliśmy już łącznie ponad 90 tys. drzew na całym świecie – po jednym drzewku za każdego z naszych pracowników. Cieszymy się, że możemy ten projekt realizować także w wymiarze mikro lokalnym i dzięki temu do naszej rodziny roślin drzewnych w Nowym Jorku, Londynie czy Toronto teraz dołączyły drzewa posadzone w parku w Pietrzykowicach – mówi Alicja Zalewska-Choma, CSR CEE & EM Leader w Kyndryl.

Udział roślinności drzewiastej w przeciwdziałaniu negatywnym skutkom klimatu jest nie do przecenienia. Z badań przeprowadzonych przez międzynarodową grupę badawczą w lesie sosnowym w środkowej Finlandii wynika, że jedno drzewo pochłania rocznie ok. siedmiu kilogramów dwutlenku węgla.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA