Marszałek ocenia inwestycje GDDKiA w regionie

Marszałek ocenia inwestycje GDDKiA w regionie

zachodniopomorskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA
– Drogi krajowe to w naszym województwie kręgosłup transportu drogowego, dlatego też wszystkie działania związane z modernizacją i rozbudową ich sieci Zarząd Województwa ocenia jako niezwykle potrzebne – mówi portalowi „rynekinfrastruktury.pl” Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

– Dlatego też niewątpliwie jedną z ważniejszych inwestycji w ostatnim okresie była realizacja oddanej do użytku w roku 2010 drogi ekspresowej S3 na odcinku Szczecin - Gorzów Wielkopolski, a następnie wybudowanie w roku 2012 ekspresowej obwodnicy Miękowa w ciągu drogi krajowej nr 3. Dzięki temu zlikwidowano „wąskie gardło” będące jednym z największych utrudnień na północnym odcinku tej trasy, znacząco ułatwiając dojazd kierowcom jadącym nad morze – wyjaśnia Geblewicz.

 

REKLAMA

– Nie można przy tym nie wspomnieć o zrealizowanej w latach 2010-2012 obwodnicy Nowogardu, dzięki której zlikwidowano zatory mieście w relacji Szczecin – Gdańsk. Inwestycja była realizowana od 2010 do lutego 2012 r., ale oddano ją do ruchu już 22 grudnia 2011 – dodaje marszałek województwa zachodniopomorskiego.

 

– Liczymy, że najbliższa przyszłość przyniesie dalszy postęp w modernizacji przede wszystkim drogi krajowej nr 3 i dostosowaniu całej jej długości na obszarze województwa i kraju do parametrów drogi ekspresowej. Mamy również nadzieję na poprawę parametrów dróg krajowych nr 6 oraz 10, co zapewni sprawne połączenie z Trójmiastem oraz Warszawą i centralną Polską – wyraża swe nadzieje marszałek Olgierd Geblewicz.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA