Zakończyła się budowa kolejnego magazynu na terenie największego parku logistycznego w aglomeracji wrocławskiejMateriały prasowe

Zakończyła się budowa kolejnego magazynu na terenie największego parku logistycznego w aglomeracji wrocławskiej

Orzech
Orzech
REKLAMA

Grupa Antczak zakończyła budowę kolejnego magazynu dla inwestora i dewelopera GLP. Obiekt o powierzchni 41 tys. mkw. powstał na terenie Wrocław V Logistics Centre w podwrocławskich Magnicach w gminie Kobierzyce.

To jeden z dwóch obiektów, które spółka stawia na terenie największego parku logistycznego w aglomeracji wrocławskiej. Do zagospodarowania jest tam 50 hektarów, na których finalnie powstanie park o łącznej przestrzeni 240 tys. mkw.

W ramach inwestycji docelowo może powstać pięć budynków, każdy o powierzchni od 28 do 84 tys. mkw. do wynajęcia. Możliwe jest też połączenie kilku budynków w jeden o powierzchni ponad 110 tys. mkw. Obok znajduje się już hala o powierzchni około 60 tys. mkw. zrealizowana przez GLP na zamówienie jednej z marek e-commerce - The Hut Group.

Przyszli najemcy będą mogli korzystać z sąsiedztwa trasy S8, a także dogodnego dojazdu do autostrad A4 i A8 oraz dróg ekspresowych S3 i S5. Lokalizacja pozwala to na sprawną dystrybucję na terenie Dolnego Śląska oraz reszty kraju, a także w Niemczech i Czechach.

Inwestor usprawnia też infrastrukturę w okolicy, budując m.in. rondo-węzeł na skrzyżowaniu drogi dojazdowej do nowopowstających magazynów z drogą ekspresową S8.

Obiekty na terenie GLP Wrocław V Logistics Centre będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Very Good. Oświetlenie wewnątrz budynków będzie sterowane za pomocą systemu DALI. Zapotrzebowanie na światło sztuczne zmniejszy się dzięki dużej liczbie świetlików dachowych. Budynki zostaną dostosowane do montażu paneli fotowoltaicznych. Wszyscy najemcy będą mogli na bieżąco kontrolować zużycie prądu, gazu i wody dzięki tzw. smart meteringowi.

REKLAMA

Obok budynków pojawią się wiaty dla rowerów, a na parkingach ładowarki do samochodów i rowerów elektrycznych. Na terenie działki zostanie zachowany istniejący starodrzew, w tym ponad stuletni dąb.

Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora

O inwestorze:

GLP to firma specjalizująca się w realizacji i zarządzaniu inwestycjami w obszarze logistyki, nieruchomości, infrastruktury, finansów oraz technologii. Z budynków GLP położonych w Europie (ponad 4 mln mkw. powierzchni, wynajętej obecnie w 98 proc.) korzystają takie firmy jak m.in. Amazon, DHL czy XPO Logistics.

GLP Europe dysponuje zapasem gruntów, które umożliwią realizację kolejnych 4 mln mkw. przestrzeni logistycznej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA