Zakończyła się rewitalizacja zabytkowego Pałacu Leipzigera we Wrocławiu. Powstał w nim hotel Altus Palace Materiały prasowe

Zakończyła się rewitalizacja zabytkowego Pałacu Leipzigera we Wrocławiu. Powstał w nim hotel Altus Palace

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejny zabytkowy, przedwojenny okazały budynek w stolicy Dolnego Śląska odzyskał swój dawny blask. Zakończyła się rewitalizacja XIX-wiecznego Pałacu Leipzigera przy ul. Wierzbowej we Wrocławiu. Budynek wrócił do dawnej, przedwojennej świetności. Od poniedziałku, 1 sierpnia w pałacu działa nowy, 5-gwiazdkowy hotel Altus Palace. Obiektem zarządza Grupa Dobry Hotel. Inwestorem jest firma deweloperska Torus z Gdańska.

W hotelu powstało 81 pokoi i apartamentów, restauracja, bar, sala konferencyjna, strefa wellness z jacuzzi i sauną oraz siłownia. Gruntowna rewitalizacja budynku prowadzona była pod ścisłym nadzorem miejskiego konserwatora zabytków. Historyczne wnętrza Pałacu Leipzigera zostały odrestaurowane z zachowaniem oryginalnych, zabytkowych elementów, a braki i ubytki były uzupełniane. Projekt architektoniczny renowacji budynku przygotowała pracownia Archikon z Wrocławia, natomiast za projekt wnętrz odpowiedzialna była Pracownia LOFT Magdalena Adamus.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

W wyniku trwających 3 lata prac konserwatorskich odsłonięte i odrestaurowane zostały detale architektoniczne w renesansowym i barokowym stylu. Zachowały się cenna sztukateria, stiuki marmoryzowane, reprezentacyjne schody oraz część zabytkowej stolarki, drewnianych parkietów i boazerii. Odsłonięto dużą liczbę kamiennych detali elewacji, np. wykusz sali balowej na południowej elewacji. Drugie życie dostał także oryginalny, barokowy sufit, zabudowany w latach 20-tych XX wieku.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
REKLAMA

Hotel Altus Palace mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie Ogrodu Staromiejskiego i fosy miejskiej, na trasie z Rynku do Dworca Głównego. Za inwestycję odpowiadała firma deweloperska Torus z Gdańska, która zakupiła pałac w 2016 roku.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Inwestorem jest firma Torus Sp. z o.o., jeden z wiodących trójmiejskich deweloperów, specjalizujący się w budowie i wynajmie powierzchni biurowo-usługowych. Spółka ta ma w swoim dorobku także obiekty hotelowe, do których dołączył nowy obiekt we Wrocławiu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA