[Zielona Góra] Buduje się w Zielonej Górze

[Zielona Góra] Buduje się w Zielonej Górze

REKLAMA

Mieszkańcy Zielonej Góry nie mogą narzekać na brak propozycji na rynku deweloperskim. Wysyp nowych mieszkań sprawia, że zielonogórzanie mają szeroki wybór. Najczęściej kupowane są lokale dwu- i trzypokojowe do 65 mkw. Gdzie i jakie mieszkania budują się w Zielonej Górze?


W kwietniu Ekonbud-Fadom otrzymał pozwolenie na budowę przy ul. Emilii Plater. W ramach osiedla Aquarium powstaną łącznie trzy budynki. Docelowo inwestycja ma zostać ukończona z końcem lipca 2017 r. W pierwszym budynku znajdzie się 76 lokali. W drugim i trzecim po 80. W rezultacie osiedle Aquarium powiększy się o 236 mieszkań. Metraże lokali będą wahały się między 43 a 90 mkw. Najmniejsze będą zawierały dwa pokoje z wnęką kuchenną, a największe – cztery. Cena za mkw. w przypadku mieszkań parterowych wynosi 3850 zł, z kolei 3950 do 3990 zł będzie trzeba zapłacić na wyższych kondygnacjach.


Już pod koniec września br. oddany zostanie budynek przy Obywatelskiej. Osiedle Dominopark wzbogaci się o 69 lokali o metrażach od 46 do 114 mkw. Ceny wahać się będą pomiędzy 3700 a 3950 zł. Równocześnie rozpoczęła się budowa dwóch kolejnych budynków. Ich zakończenie przewidziano na koniec czerwca 2016 r. Z kolei trzy miesiące szybciej, w marcu 2016 r., zakończy się rozbudowa innego osiedla – Viniarnia Home. Inwestycja przy ul. Moniuszki zakłada budowę dwóch budynków z halą garażową. Łącznie ma powstać 186 mieszkań o metrażu między 30 a 119 mkw. Jak deklaruje deweloper, cena za mkw. nie przekroczy 3950 zł.


Duży kompleks buduje się również przy ul. Staszica. Ekonbud-Fadom zapowiada, że powstanie 241 mieszkań. Ceny na os. Polan Apartamenty będą podobne do tych, które deweloper proponuje także na innych inwestycjach. – Staramy się, by nasze ceny były konkurencyjne na rynku i oscylowały w kwocie, które nie przekroczy 4000 zł za mkw. W przypadku inwestycji Polan Apartamenty rozpiętość cenowa jest atrakcyjna, bo lokale dostępne są już od 3550 zł za mkw. W porównaniu z wysokim standardem naszych budynków cena należy do najniższych na rynku – mówi Izabela Woźnica-Letka z zielonogórskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom. Inwestycja ma zostać ukończona pod koniec września 2016 r. Powierzchnie mieszkań będą wahały się pomiędzy 33 a 113 mkw. Powstanie również podziemna hala garażowa z miejscami postojowymi i garażami.


Jak mówi Woźnica-Letka, największym zainteresowaniem klientów cieszą się lokale do 65 mkw. – Klienci najczęściej pytają o mieszkania z dwoma lub trzema pokojami. Są to najpopularniejsze warianty i staramy się, aby tych lokali było jak najwięcej. Ważne jest również to, by można było skorzystać z rządowej dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych – dodaje.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA