Znany deweloper przemysłowy dostał pozwolenie na wyburzenie 31 budynków w Gdańsku. Kiedy ruszą prace?Pexels

Znany deweloper przemysłowy dostał pozwolenie na wyburzenie 31 budynków w Gdańsku. Kiedy ruszą prace?

mariusz.marcinkowski
REKLAMA

Panattoni Europe Sp. z o.o. dostał pozwolenie na rozbiórkę 31 budynków położonych przy ul. Rzęsnej w Gdańsku. Obiekty znajdują się obecnie na 7 działkach o powierzchni ponad 7 hektarów.

Dnia 27 lipca 2022 roku wpłynął do urzędu wniosek o pozwolenie na rozbiórkę. Ponadto nie wymagał on uzgodnień z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. 30 sierpnia 2022 roku prezydent Gdańska wydała decyzję pozytywną dla tego projektu.

31 budynków przeznaczonych do rozbiórki znajduje się przy ul. Rzęsnej na gdańskich Rudnikach. Powierzchnia 7 działek, na których znajdują się obiekty, wynosi 72 930 mkw. Z kolei projektantką została Katarzyna Janas.

REKLAMA

W chwili obecnej jesteśmy na etapie analizy tego projektu. Na ten moment nie planujemy żadnych prac na tym terenie – informuje nas w imieniu firmy Panattoni Europe Mateusz Żydok, PR Consultant z firmy Human Signs.

W miejscu inwestycji znajdują się obecnie m.in. Giełda Towarowa oraz Hurtownia owoców i warzyw. W pobliżu położona jest również Rafineria Gdańska Grupy Lotos oraz Lotos Kolej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA