źródło: Materiały inwestora

[Aglomeracja Wrocławska] Dwa wysokie biurowce staną przy południowym wlocie do miasta

Tomasz Matejuk
Na styku Wrocławia i Bielan Wrocławskich wkrótce pojawią się dwa nowe biurowce. Jeden z obiektów już powstaje w miejscu słynnego "szkieletora", budowa drugiego, 55-metrowego ruszy wiosną przyszłego roku.

W Bielanach Wrocławskich przy ulicy Niebieskiej, w miejscu rozebranego w zeszłym roku "szkieletora", rośnie nowy, 12-kondygnacyjny biurowiec Aurea Business House, w którym znajdzie się 6600 metrów powierzchni użytkowej – po 550 mkw. na każdym z pięter.

Konstrukcja budynku właśnie została ukończona.

Z dumą zawiadamiamy że konstrukcja budynku AUREA Business House została ukończona. Po wybudowaniu 12 kondygnacji żuraw został zlikwidowany, a budowa wchodzi w kolejną fazę.

Opublikowany przez AUREA Business House na 19 wrzesień 2016


Inwestor zapowiada, że przestrzenie biurowe można dowolnie aranżować, na jednym lub kilku piętrach, w zależności od indywidualnych potrzeb najemców. 

– Możliwości adaptacyjne obiektu zostały zwiększone przez wprowadzenie do wnętrz pływających podłóg i podwieszanych sufitów. W standardzie na każdej kondygnacji znajduje się pomieszczenie socjalne z aneksem kuchennym. Dzięki dużym przeszkleniom wnętrza biur są znakomicie doświetlone naturalnym światłem – zachwalają przedstawiciele inwestora.

W budynku znajdzie się m.in. reprezentacyjne lobby, punkt gastronomiczny czy rowerownia. Powstanie też 95 miejsc parkingowych.

Przypomnijmy, że słynny "szkieletor" powstał w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Miał być siedzibą przedsiębiorstwa rolniczego, ale firma zbankrutowała. W połowie lat dziewięćdziesiątych budynek przejęła gmina Kobierzyce, która sprzedała go jednej z prywatnych uczelni. Potem obiekt kilkukrotnie zmieniał właściciela.

Miał być hotel, będzie biurowiec
 
Nieopodal, pomiędzy aleją Karkonoską a ulicą Szwedzką, swoją inwestycję szykuje Rodis Development. Pierwotnie w tym miejscu miał powstać hotel, ale inwestor zmienił koncepcję.
– Zaprojektowaliśmy wysoki budynek  55 metrów  o funkcji biurowo-usługowej, który mamy nadzieję, ze względu na swój charakter i położenie, stanie się charakterystycznym puntem odniesienia przy południowej granicy Wrocławia. Autorem projektu są architekci z pracowni Maćków – wyjaśnia Arkadiusz Rodziewicz, wiceprezes zarządu Rodis Development.
Dodajmy, że poprzedni projekt biurowca przygotowała ArC2 Fabryka Projektowa.

Inwestor ma już pozwolenie na budowę i rozpoczął rozmowy z potencjalnymi wykonawcami. 

– Chcielibyśmy zakończyć je do końca roku, wyłaniając generalnego wykonawcę. Prace planujemy rozpocząć na wiosnę przyszłego roku – zapowiada Arkadiusz Rodziewicz.