Amerykańska firma Genpact rozbudowuje centrum usług dla biznesu w Katowicachinvest.katowice.eu

Amerykańska firma Genpact rozbudowuje centrum usług dla biznesu w Katowicach

REKLAMA

Kolejna zagraniczna firma zdecydowała się na rozwój swojego biznesu w Katowicach. Amerykańska firma Genpact rozbudowuje w tym mieście centrum usług dla biznesu. Inwestor otrzymał też wsparcie od polskiego rządu. Firmie Genpact przyznano maksymalną kwotę 3 mln zł pomocy publicznej. To kolejne wsparcie dla tego inwestora. Pod koniec 2021 roku, na rozwój spółka otrzymała także wsparcie od Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dzięki rozbudowie centrum usług dla biznesu w Katowicach, wzrośnie w nim zatrudnienie o kolejne 286 osób. Tym samym zwiększy zatrudnienie w tym mieście do 562 pracowników. Amerykańska firma Genpact zajmuje się świadczeniem usług w zakresie zarządzania procesami biznesowymi dla firm na całym świecie. Głównymi klientami są podmioty z sektorów motoryzacji, bankowości i finansów, ubezpieczeń, telekomunikacji, logistyki czy farmacji.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało, że w dniu 21 grudnia 2022 r. została zawarta umowa o udzielenie pomocy publicznej w formie dotacji celowej z tytułu utworzenia nowych miejsc pracy, w maksymalnej kwocie 3 mln zł - w ramach Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2030. Celem tego Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki na lata 2011–2030 jest wzrost innowacyjności oraz konkurencyjności polskiej gospodarki poprzez wspieranie nowych inwestycji realizowanych przez polskie i zagraniczne firmy.

REKLAMA

Dzięki inwestycji w katowickie centrum, firma Genpact zwiększy zdolności świadczenia usług dla globalnych klientów w zakresie finansów i księgowości, w tym zarządzania procesami (Order to Cash, OTC) oraz w obszarze zarządzania łańcuchem dostaw.

Spółka Genpact Services Poland ma siedzibę w Krakowie. Oddziały zlokalizowane są w Katowicach, Lublinie i Szczecinie. Siedziba katowickiego centrum znajduje się NKCB Katowickie Centrum Biznesu, przy ul. Chorzowskiej 6.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA