Amerykańska firma wybrała Wrocław na swoje nowe centrum usług ITfot. Jakub Zazula

Amerykańska firma wybrała Wrocław na swoje nowe centrum usług IT

Orzech
Orzech
REKLAMA
Międzynarodowa firma Klika Tech Inc. otwiera we Wrocławiu centrum rozwoju usług IT. To czwarte biuro firmy poza Ameryką Północną. W ciągu roku, we wrocławskim oddziale zatrudnienie może znaleźć kilkadziesiąt wysokiej klasy programistów. W procesie inwestycyjnym firmę wspierała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).
Klika Tech to międzynarodowy producent rozwiązań z zakresu Internetu Rzeczy (IoT), chmurowych i Big Data. Firma współtworzy innowacyjny sprzęt, oprogramowanie i produkty wbudowane. Jest globalnym i kompleksowym dostawcą usług - firma koncentruje się na projektowaniu rozwiązań opartym na trzech elementach: współpracy, doradztwie biznesowym i innowacjach technologicznych. Klika Tech zostało założone w 2013 roku. Jej siedziba mieści się w Miami na Florydzie. Firma obecna jest na rynkach Ameryki Północnej, Europy i Azji. Na swoje kolejne biuro wybrała serce Dolnego Śląska.
- Stawiamy na rozwój, dlatego nasze kolejne biuro tworzymy we Wrocławiu. To czwarta co do wielkości metropolia w Polsce. Nasz wrocławski oddział skupia się na zarządzaniu działalnością z zakresu B+R i Global Delivery. Wrocław to idealna lokalizacja dla naszej firmy. Jest wiodącym ośrodkiem innowacji, ma bardzo silne zaplecze akademickie i największą w kraju liczbę jednostek badawczo-rozwojowych. Liczne inwestycje nastawione na tworzenie środowiska sprzyjającego rozwojowi biznesu również przekładają się na atrakcyjność Wrocławia. To też oczywiście wykształceni i kompetentni specjaliści. Cieszymy się, że w ramach funkcjonowania nowego biura będziemy mogli współpracować z polskimi ekspertami - mówi Gennadiy M Borisov, prezes, Co-CEO firmy Klika Tech.
Jako partner AWS Advanced Tier, Klika Tech jest zaangażowane w dostarczanie klientom kompleksowych rozwiązań IoT i chmurowych, wykorzystując przy tym globalny i rozbudowany ekosystem usług biznesowych. Marka została wyróżniona przez AWS jako partner w zakresie dostarczania usług dla AWS IoT Core Services, Amazon API Gateway, AWS CloudFormation i AWS Lambda. Klika Tech jest też członkiem LoRa Alliance i Intel IoT Solutions Alliance. Firma współpracuje z liderami IT, m.in. Lenovo, Infineon Technologies, ST Microelectronic, EM Microelectronic czy Intel IoT Alliance.
REKLAMA
- Inwestycję Klika Tech w Polsce wspierała Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Udzieliliśmy inwestorowi między innymi niezbędnych informacji o klimacie inwestycyjnym w naszym kraju, połączyliśmy firmę z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. W kontekście tej inwestycji warto podkreślić, że Polska jest regionalnym liderem sektora BSS. Nasi wysokiej klasy specjaliści są magnesem dla zagranicznych firm z sektora IT, którzy chcą wejść na polski rynek. Przy inwestycji Klika Tech warto też zwrócić uwagę na rynek IoT, czyli Internetu Rzeczy. Podmiotów oferujących rozwiązania IoT w Europie Wschodniej jest blisko 900, z czego większość z nich działa właśnie w naszym kraju. Firmy świadczące rozwiązania IoT działają głównie w modelu B2B, tzn. sprzedają oprogramowanie innym przedsiębiorstwom. Drugie miejsce zajmują dostawcy usług programistycznych i rozwoju oprogramowania - i właśnie do nich należy firma Klika Tech - mówi Monika Grzelak z Centrum Inwestycji PAIH.
IoT, czyli Internet Rzeczy, pozwala urządzeniom wzajemnie się komunikować. Działanie polega na wymianie danych i wspierane jest przez usługi chmurowe. Innowacyjne rozwiązania mają już zastosowanie w wielu sektorach, m.in. w przemyśle, medycynie czy gospodarstwach domowych. Ale IoT to cały ekosystem usług biznesowych. Wykorzystuje przedmioty zdolne do zbierania i przetwarzania informacji, połączone w sieć i zapewniające synergię zastosowań. Łączenie produktów czy usług Internetu Rzeczy to lepsze zrozumienie nie tylko klientów czy konsumentów, ale i środowiska, produktów czy całych procesów. IoT rośnie w siłę. To bardzo perspektywiczny sektor - podkreślają eksperci PAIH.
Źródło: Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA