Amerykańska firma Pinterest otwiera Centrum Inżynieryjne w WarszawieJakub Zazula

Amerykańska firma Pinterest otwiera Centrum Inżynieryjne w Warszawie

Orzech
Orzech
REKLAMA

Amerykańska firma Pinterest zdecydowała się na otwarcie pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej centrum inżynieryjnego. Na jego siedzibę wybrała Polskę i Warszawę.

Pinterest to aplikacja do wizualnej inspiracji, zasilana największym zbiorem pomysłów tworzonych przez ludzi. Jak informuje firma, każdego miesiąca ponad 360 miliardów pomysłów jest zapisywanych przez ponad 400 milionów osób z całego świata.

Pinterest rozpoczął działalność w Polsce w grudniu 2021 r., po przejęciu firmy Vochi, która miała już swoje biuro i pracowników w Warszawie. Vochi to aplikacja, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby udostępnić użytkownikom najnowocześniejsze narzędzia do tworzenia i edytowania filmów. Nadal będzie ona oddzielną aplikacją, podczas gdy zespół ją tworzący pracuje również nad narzędziami dla twórców z platformy Pinterest. Pracownicy Vochi stali się trzonem warszawskiego biura Pinterest.

REKLAMA

W 2022 roku Pinterest ma w planach podwojenie zatrudnienia w Warszawie. Zadaniem specjalistów pracujących w nowym Centrum Inżynieryjnym będzie rozwój obszarów wideo i rozpoznawania obrazów w aplikacji Vochi oraz na globalnej platformie Pinterest.

– Nowe centrum inżynieryjne w Warszawie umożliwi nam wykorzystanie specjalistycznych umiejętności technicznych ekspertów z tego regionu, w tym wiedzy z zakresu mobilnego wideo, AR i rozpoznawania obrazów, czyli narzędzi które zasilają zasoby kreatywne, jakie oferujemy twórcom. Pinterest to miejsce, w którym ludzie mogą pracować na najwyższym poziomie i nie możemy się doczekać, kiedy nasze doświadczenie wzbogacą nowe talenty z Polski – informuje Jeremy King, Senior Vice President of Engineering w firmie Pinterest.

Pinterest poszukuje specjalistów w obszarze tworzenia i konsumpcji treści wideo na urządzeniach mobilnych, AR i rozpoznawaniu obrazów. Ich zadaniem będzie tworzenie środowiska i technologii, które wzmocnią zasoby kreatywne oferowane na Pintereście i zbliżą firmę do pozycji najczęściej wybieranej platformy do publikowania inspiracji lifestyle.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA