DODAJ

Nestlé PURINA PetCare za 150 milionów zł rozbuduje swoją fabrykę. Będą nowe miejsca pracy

Nowa Wieś Wrocławska
Fabryka Nestlé PURINA PetCare w Nowej Wsi Wrocławskiej (foto: youtube.com)
Orzech
2017-02-14 16:26:58
Szwajcarski koncern o zasięgu globalnym Nestlé z nawiązką realizuje swoje plany inwestycyjne dotyczące fabryki i centrum dystrybucyjnego karmy dla zwierząt domowych w Nowej Wsi Wrocławskiej (gmina Kąty Wrocławskie) w Aglomeracji Wrocławskiej. Inwestor własnie podjął decyzję o kolejnej już rozbudowie swojej podwrocławskiej fabryki.

Przypomnijmy, w grudniu 2013 roku firma zakupiła działkę o powierzchni 14,6 ha w Nowej Wsi Wrocławskiej, na której zaplanowała swoją wielką, 6-etapową inwestycję. Nestlé już w 2016 roku mocno przyśpieszyło z realizacją kolejnych etapów rozbudowy. Aktualnie w podwrocławskiej fabryce pracuje już ponad 800 osób, a firma zainwestowała już w Aglomeracji Wrocławskiej 850 milionów złotych. 

Plany na 2017 rok to następne 150 milionów złotych, które firma zainwestuje w kolejny etap rozbudowy kompleksu produkcyjnego Nestlé PURINA PetCare. Wraz z rozbudową pojawią się kolejne nowe miejsca pracy. Według ostrożnych deklaracji docelowo, po realizacji wszystkich etapów tej wielkiej inwestycji, koncern Nestlé ma zatrudniać w swojej fabryce w Nowej Wsi Wrocławskiej 2000 pracowników (w 2020 roku, choć wszystko wskazuje na to, że liczba ta może zostać osiągnięta już rok wcześniej).

Poszukiwani pracownicy

Firma poszukuje pracowników w każdym wieku, deklaruje miejsca pracy także dla osób w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, czyli dla młodzieży do 30. roku życia, dopiero wchodzącej na rynek pracy oraz dla osób 50 plus.

Poza umową o pracę, po przejściu okresu próbnego (do 12 miesięcy), Nestlé oferuje pracownikom umowę na czas nieokreślony, dodatki do pracy zmianowej, darmowy transport pracowniczy z Dzierżoniowa, Bielawy, Ziębic i Strzelina, opiekę medyczną, sponsorowane ubezpieczenie na życie oraz duże możliwości szkolenia i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Koncern Nestlé z produktami dla zwierząt domowych jest obecny na polskim rynku od 16 lat. Placówka w Nowej Wsi Wrocławskiej jest pierwszym w Polsce zakładem produkującym karmę dla zwierząt PURINA PetCare na rynki europejskie. Aktualnie firma produkuje w podwrocławskiej fabryce głównie karmę dla kotów Felix, w większości przeznaczoną na niemiecki rynek. 90% składników karmy produkowanej w fabryce pochodzi od polskich dostawców.

Nestlé w Nowej Wsi Wrocławskiej jest pierwszą w Polsce oraz trzecią inwestycją produkującą karmę dla zwierząt Nestlé PURINA PetCare w Europie Centralnej.