DODAJ

W Długołęce powstaje salon samochodowy marki Infiniti

Długołęka
Foto: facebook.com/CentrumInfiniti/ – Centrum Infiniti Wrocław w Długołęce tuz przed otwarciem
Orzech
2016-10-29 23:28:44
W podwrocławskiej Długołęce przy ul. Wrocławskiej 58 dobiega końca budowa salonu samochodowego luksusowej marki należącej do japońskiego Nissana – Infiniti. Będzie to najmłodszy i najnowocześniejszy salon tej marki na świecie.

Podobnie jak otwarty niedawno salon poznański, jako jeden z pierwszych w Europie jest budowany według najnowszych standardów Infiniti IREDI 2015. Trwają ostatnie prace kosmetyczne w środku salonu. 

Otwarcie salonu zaplanowane jest na listopad. Centrum Infiniti Wrocław kilkanaście dni temu przeszło audyt brandowy Infiniti. Jest to procedura kwalifikująca nowopowstały salon jako miejsce, które spełnia wszystkie wymagania architektoniczne i wyposażeniowe Infiniti.

W przypadku salonu w Długołęce był to szczególny moment, bo obiekt Centrum Infiniti Wrocław został zbudowany jako pierwszy w Europie, wg najnowszych standardów Infiniti IREDI 2015.

Budowa nowego salonu infiniti trwała niecałe 5 miesięcy i zakończyła się pełnym sukcesem i 100%-owym spełnieniem wszystkich standardów. O poziomie inwestycji niech świadczy fakt, że przy okazji tego audytu zostały zorganizowane warsztaty dla wszystkich architektów i designerów opracowujących standardy Infiniti w Europie (w sumie 20 osób).

Od sierpnia na terenie Centrum Handlowego Bielany (ul. Czekoladowa 5-22, obok marketu Jysk) czynny jest tymczasowy mini-salon, który oferuje klientom jazdy testowe czterema modelami miarki.

Samochodem wydanym pierwszemu klientowi było Infiniti Q50 w wersji 2.0 t Sport Tech.

Infiniti Polska planuje w tym roku otworzyć jeszcze salon sprzedaży w Gdańsku. Centra marki w Polsce działają już w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Sosnowcu.